Ev dışı tüketimde ‘kale korunacak’

Ev dışı tüketimde ‘kale korunacak’

1055Ev dışı tüketim pazarı dünyada 2,7 trilyon Euro’luk bir hacme sahip. Sektör her yıl ortalama yüzde 10-15 arasında büyüyor. Türkiye’de ise ev dışı tüketim pazarının büyüklüğü 17 milyar Euro.

Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) Başkanı Melih Şahinöz, 23-26 Mart tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da gerçekleşecek olan Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Fuarı öncesinde sektörle ilgili bilgiler verdi.

Şahinöz, Türkiye’de son yıllarda değişen yaşam tarzlarının ev dışı tüketim pazarındaki büyümeyi olumlu yönde etkilediğini söylüyor.

Dünya genelinde geçen yıl yüzde 4’lük büyüme gerçekleştiren sektörün Türkiye’de ise yüzde 11 büyüdüğüne vurgu yapan Şahinöz, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu yıl ise daha çok ‘kaleyi korumaya’ çalışacağız. Yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle özellikle sektörün turizm ayağında küçülme söz konusu.

Daha önceki yıllarda özellikle Antalya’daki otellerle aralık-ocak döneminde alım anlaşmaları yapardık. Ancak üç aydır hiç anlaşma olmadı. Bu yıl oteller ön satış gerçekleştiremedikleri için kaynak problemi yaşıyorlar.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap