United Biscuits, yeni satın almalar yapacak

United Biscuits, yeni satın almalar yapacak

211Yıldız Holding, son yıllarda yaptığı şirket alımlarıyla veya satışlarıyla ekonomi gündeminde sıklıkla yer alan bir grup. Özellikle yurtdışı satın almalarda Türkiye’nin en öne çıkan holdingi konumunda.

Dev satın almaların ardından dört kıtada, 4 milyar tüketicinin yaşadığı bir coğrafyada faaliyet gösteriyor. Yıldız, yürüttüğü operasyonların ardından çalışan sayısını 50 bine, fabrika sayısını ise 14 ülkede 77’ye ulaştırmayı başardı.

Geçen hafta içinde Yıldız Holding İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Cem Karakaş ve United Biscuits CEO’su Jeff van der Eems basın mensuplarını ağırladı.

Cem Karakaş, iki pazıl parçasının birleşmesi olarak yorumladığı bir satın alma yaptıklarını ifade ediyor. United Biscuits CEO’su Jeff van der Eems ise stratejik bir yatırımcı olan Yıldız Holding ile yollarına devam ettiklerini kaydediyor.

United Biscuits, Yıldız satın alması öncesi, Hindistan, Suudi Arabistan ve Nijerya’da satın alma yaparak pazarlara girmişti. Jeff van der Eems, önümüzdeki süreçte Çin başta olmak üzere Uzakdoğu pazarında ve Afrika’da Sahra altında satın almalar yapabileceklerini söylüyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap