Üniversite için Florya’da hastane açıyor

Üniversite için Florya’da hastane açıyor

119Prof. Dr. Adnan Yüksel, Türkiye’nin sayılı çocuk nörologlarından ve genetik uzmanlarından biri. Son olarak Bezmialem Üniversitesi’nin kurucu rektörlüğünü yapan Yüksel, 2014 yılında ailesinin bütün mallarını vakıfa bağışladı ve üniversite kurdu.

Zeytinburnu’nda surların karşısında 30 dönümlük bir araziye inşa edilen üniversiteye ise ünlü Türk alimi Buruni’nin adını verdi. Üniversite, 43 branşla Türkiye’nin en kapsamlı sağlık üniversitelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Üniversitede 3 bin öğrenci okuyor.

Bir süre önce Florya’da yeni bir hastane yatırımına soyunduklarını belirten Adnan Yüksel, şunları anlatıyor: “Öğrencilerimizi kaliteli bir hastanede eğitmek istedik. Üç katlı CerrahiTıp Merkezi’ni kiraladık ve dokuz katlı hastaneye dönüştürdük.

Bölgede başka hastane yatırımı olmaması da cazip geldi. 10 bin metrekarelik butik hastanemiz için ilk yatırım tutarımız 20 milyon TL. 150 yataklı hastanemiz yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak. Şubat başında faaliyete geçeceğiz ve günlük bin hasta hedefliyoruz. Havaalanına yakın olmamız bir avantaj. Ciromuzun yüzde 20’sinin yabancı hastadan gelmesini bekliyoruz.”

Adnan Yüksel, ikinci yatırımlarını ise iki yıl içinde üniversitelerinin arka tarafında gerçekleştireceklerini ifade ediyor. 40 bin metrekarelik alanda inşa edilecek olan bu hastanenin 150 milyon TL’ye mal olması planlanıyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap