AVM sektörü masaya yatırıldı

AVM sektörü masaya yatırıldı

hb27Doğan Burda’nın Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile gerçekleştirdiği etkinlikte, Türkiye’de alışveriş merkezi sektörüne yönelik gelişmeler ve sektörün büyüme beklentileri üzerine bilgiler paylaşıldı.

Doğan Burda Dergi Grubu, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile alışveriş merkezlerine yönelik projelerinin paylaşıldığı bir etkinlik düzenledi. 32 AYD üyesinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda,

Doğan Burda Dergi Reklam Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Koray Bilici kurumun 2016 vizyonunu paylaştığı bir sunum yaptı. Bilici sunumunda, Doğan Burda’nın AVM’lere yönelik geliştirdiği projeleri aktardı.

YÜZDE 15 BÜYÜME BEKLENİYOR
Etkinlikte konuşan AYD Başkanı Hulusi Belgü ise Türkiye’de AVM sektörünün büyüme hızının devam ettiğini ve AVM sayılarının hızla artarak 363’e ulaştığını belirtti. Belgü, şu bilgileri verdi: “AVM’lerde metrekare olarak kiralanabilir alan 10,6 milyon metrekareye ulaşmış oldu.

Yakın zaman içinde toplam kiralanabilir alanın 12 milyon metrekareye ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu yıl yaklaşık yüzde 15 gibi büyüme ile 115-120 milyon TL ciro beklentisi içindeyiz. Dernek olarak sektörün beklentilerini gerçekleştirmek ve sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak için tüm üyelerle işbirliği içinde çalışıyoruz.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap