Bist 100
11139,46
0,05%
Bist 100
Dolar/TL
33,0735
-0,0178%
Dolar/TL
Euro/TL
36,1862
-0,101%
Euro/TL
Euro/Dolar
1,0911
-0,2564%
Euro/Dolar
Altın/Gram
2612,1
-0,11%
Altın/Gram
Piyasaları
İncele
USD/TRY
Döviz Çevirici
TRY
USD
EUR
Hesapla

Antalya’da teniste 73 Bin Euro’luk ödül heyecanı

ATP Challenger Turnuvası Megasaray Holtels Open başladı. Bugün başlayan toplamda 73 Bin Euro ödüllü turnuva 12 Mart Pazar günü tekler finali ile sona erecek.

14 Mart 2023 | 15:28
Son Güncellenme: 14 Mart 2023 | 15:31
Antalya’da teniste 73 Bin Euro’luk ödül heyecanı

Megasaray Tenis Akademi kortları ATP Challenger Turnuvası Megasaray Hotels Open’da başladı.

Dünya 150-250 numaraları arasında başarılı tenisçilerin mücadele ettiği turnuvaya 27 ülkeden toplamda 64 tenisçi katıldı. Bugün başlayan toplamda 73 Bin Euro ödüllü turnuva 12 Mart Pazar günü tekler finali ile sona erecek.

Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşuyla başlayan Megasaray Hotels Open turnuvasının basın toplantısında; Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan ve Milli Tenisçimiz Ergi Kırkın konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, şunları söyledi: 

“Yüzyılın felaketinin ardından bir basın toplantısı yapıyoruz. Allah bir daha bu trajediyi dünyada hiçbir insana yaşatmasın. Türkiye olarak çok büyük bir millet ve devlet olduğumuzu gördük. Türkiye tüm renkleri ile her şeyini vermek üzere oraya yardıma koşan insanlarımızla umut oldu. Orada görebildiğim en güzel şey buydu. Bu duygu ve umutla bu basın toplantısına geldim. Bugün burada olmamızı sağlayan Megasaray Otelleri’nin uluslararası turnuvalara ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun ortak projeleri kapsamında sporu tabana yaymaya yönelik hedeflerle bir organizasyonu daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye Tenis Federasyonu olarak geçtiğimiz yıl ve ondan önceki yıl da Dünya Gençler Şampiyonası düzenledik ve bunlar, dünyada çok ses getiren uluslararası otoriteler tarafından çok beğenilen organizasyonlar oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımız öncülüğünde hedefimiz, yaptığımız her organizasyonun dünya çapında başarılı olmasıdır. Her zaman yanımızda olduğunu söyleyen Uluslararası Tenis Federasyonu Başkanı David Haggerty, Avrupa Tenis Federasyonu Başkanı Ivo Kaderka’nın çok değerli mesajlarını aldık. Dünyaya entegre olmuş bir tenis ülkesi olarak bir ilki daha yaşıyoruz. Bu hafta itibariyle Antalya’da üç uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapıyoruz. ITF ve Tennis Europe’un ortak programladığı 12 ve 14 yaşındaki sporculardan oluşan 11 ülkenin yarıştığı bir gelişim turnuvası olan Development Championship, orta seviyedeki sporcularımızın dünya sıralamalarını zorlayabilmeleri için sürekli yaptığımız Future turnuvalarımız ve 73 bin Euro’luk ATP Challenger turnuvası Bakanlığımızın himayelerinde yapılıyor. Alt, orta ve üst yapıdaki sporcularımız kendi ülkelerinde dünyanın en iyi sporcuları ile mücadele etme şansını buluyor. Eğer hedefimiz 1 numarayı çıkarmaksa bunları yapmak zorundayız. Yaralarımızı sarmak, mağdur olan ailelerimize, gençlerimize daha fazla destek verebilmek için çok daha fazla çalışmamız ve üretmemiz gerektiğine inanarak güçlü bir ülkenin güçlü sporcuları ile, ortak bir amaç için bir arada olduğumuz sponsorlarımız ile yaralarımızı hep birlikte saracağız.”

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Kemal Şahin ise, “İlk günden itibaren depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk. Yaraları sarmaya devam edeceğiz.. Depremlerin acı bilançosu karşısında derin üzüntü içerisindeyiz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Felaketin ilk gününden itibaren vatandaşlarımıza yardımcı olmak için ilgili kurumlarla sürekli iletişim halindeyiz. Cengiz Başkanım da bu konuda çok duyarlı. Daha ilk gün bölgenin en acil ihtiyacı kışlık giyecekleri Spor Bakanlığımız aracılığı ile ulaştırmamıza vesile oldu. Şahinler Holding’in tüm grup firmaları ve Şahinler Vakfımız hızlı bir şekilde organize olarak bölgelere çadır, projektör, su, erzak, yorgan, kışlık giyecek ve hijyen kiti ulaştırdı. Catering firmamız, Hatay Samandağ’da mobil bir mutfak kurdu. Hem çadır kentteki afetzedelerimize hem de bölge mahallelerine 3 öğün yemek hizmeti veriyor. Bu büyük felakette evlerini kaybeden vatandaşlarımızı, otellerimize almaya başladık. Şu an 150 kişiyi Belek ve Konyaaltı’ndaki Megasaray otellerimizde ağırlıyoruz. Yaklaşık 250 kişiyi de birazdan bahsedeceğim yeni aldığımız otelimiz Megasaray Resort Side’de konaklama imkanı sunacağız. Ayrıca depremden çok fazla etkilenen çocuklarımıza hediyeler verip eğlendirerek bu kötü olayı unutturmaya çalışıyoruz. Ayrıca 1999 depremi sonrası Çorlu bölgesinde yaptırdığımız Şahinler Vakfı’na ait 11 konuta da acil barınma ihtiyacı olan depremzede aileleri yerleştireceğiz. Deprem birçok insanı sakatlayıp engelli hale getirdi. Engelli kalan depremzedelerimiz için Almanya’daki Santex firmamız ile Engelsiz Yaşam Derneği, WDR televizyonundan çağrı yaptı. Yardımsever dostlarımız ve vicdanlı insanlar çağrıya cevap verdi. Kısa sürede tekerlekli sandalye, yürüteç, koltuk değneği ve hijyen ürünleri gibi medikal malzemeler organize edildi. Tırlarla bölgeye gönderdiler ve göndermeye devam ediyorlar. Bu zor günlerin yaralarını sarmak için, daha çok yardım yapabilmek için işlerimize de devam etmemiz lazım.

ATP Challenger’ın büyük ödüllü turnuvasına yine Antalya Belek’te, Megasaray ev sahipliği yapıyor.

27 ülkeden dünya 150-250 numaraları arasında başarılı 64 erkek tenisçinin katıldığı, toplamda 73 Bin Euro ödüllü ATP Challenger Megasaray Holtels Open Turnuvası bugün başlıyor. Megasaray Tenis Akademi’de son 2 yılda Davis Cup, Billie Jean King Cup, ITF Wheelchair, ATP gibi dünya çapında ses getiren yaklaşık 200 turnuva yapıldı. Bu önemli turnuvalarda dünyanın dört bir bucağından gelen 10.000 sporcuyu ağırladık.  MTA’ya talep her geçen gün artıyor. Bu sebeple kort sayımızı 60’a çıkarttık.

Böylece paralel birçok turnuvaya da aynı anda ev sahipliği yapıyoruz.  Kulüpler, sporcular turnuvalar ve kamp için akın akın gelerek MTA’yı tercih etmeye devam ediyor.  Şu an otelimizde 755 misafir var bunların 450’si sporcu.. Biz turizm yatırımlarımıza, başta tenis olmak üzere spor faaliyetlerini de ekledik. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile yaptığımız işbirlikleri ile dünyada Avrupa’dan en çok turnuvayı Antalya’ya getiriyoruz. Burayı tenisin merkezi ve markası yaptık. Ayrıca Türkiye’de tenisi yaymak, yetenekli gençlerimizi geliştirerek ünlü tenisçiler yetiştirmeyi hedefledik. Bu vizyonumuzu adım adım gerçekleştiriyoruz.  Aynı zamanda Bedensel Engelliler Tenis Federasyonu’nun da ana sponsoruyuz. Uluslararası turnuvalarına Megasaray’da sürekli ev sahipliği yapıyoruz. Enternasyonal turnuvalarda engelli tenisçilerimizin de heyecanlarına ortak oluyor maddi ve manevi destekliyoruz.  

Megasaray Tenis Akademi (MTA)’da yetiştirdiğimiz oyuncularımızdan, Avrupa 7 numarası Ada Kumru, Duru Söke, Toprak Erçin, İrem Kurt gibi milli oyuncularımızın yanı sıra, 16 yaş kızlarda Nehir Doğan, erkeklerde Haydar Cem Gökpınar’da şampiyon olarak Milli takıma girdi. Ve dün aldığımız gurur verici habere göre Toprak Erçin MTA’da düzenlediğimiz 14 yaş Tenis Europe Turnuvası’nda şampiyonu oldu. Bu arada önemli bir turnuvaya MTA da hazırlanan Rus bir kızımız var. ITF Junior 40 numarası Anastasia Gureva Mayıs ayında düzenlenecek Junior Roland Garos ve Wimbledon Turnuvasına MTA da hazırlanıyor. Ve akademimizi temsil eden ilk sporcumuz olacak.   Turnuvada başta milli tenisçilerimiz olmak üzere tüm mücadele edecek sporcularımıza başarılar diliyorum.

Megasaray Hotels zincirine 5. otel eklendi

Şahinler Holding olarak bünyemize yeni kattığımız Megasaray Resort Side’yi Mayıs ayında açmaya hazırlanıyoruz. Turizmde fark yaratmayı başaran Megasaray Hotels markamızla, Club Belek, Westbeach Antalya, Das3917 ve Aralık ayında kapılarını açacak Megasaray Mount Erciyes’in ardından, Megasaray Resort Side ile otel sayımızı 5’e çıkarırken, yatak sayımız da böylece 3.500’e ulaşacak. Side Titreyengöl mevkiinde 750 yatak kapasiteli, deniz ve göl manzarasına sahip odaları ve geniş yeşil alanları ile bu otelimizde de misafirlerimize Megasaray kalitesini sunacağız. Faaliyette bulunduğumuz diğer sektörlerde de büyüme ve istihdamlarımız hızla artarken turizme ayrıca odaklandık. Kış aylarında Megasaray’ın çalıştıramadığımız kadrolarını dağ otellerinde, yaz aylarında dağda çalıştıramadığımız personeli de Resort otellerimizde çalıştırarak ciddi bir verim yaratıyoruz. Personelimiz 12 ay çalışma imkanı buluyor. Böylelikle tüm otellerimizde yüksek standartta hizmet verebiliyoruz.. Aynı zamanda kış aylarında Antalya’daki otellerimizde yaptığımız spor aktivitelerini yaz aylarında da dağ otelinde yapacağız. Dolayısıyla otellerimizde hem sezonları uzatarak hem de doluluğu yükselterek ciddi bir sinerji yaratmış olacağız. Böylece hem yazın hem kışın ülkemizde 12 ay turnuvalar yapma imkanı da yaratacağız.” dedi.

Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan; “Bu güzel şehirde tekrar güzel bir organizasyonda bir arada olmaktan mutluyuz. Ülke olarak zor günler yaşadığımız bu günlerde sporun iyileştirici gücünden faydalanarak yaralarımızı da sarmaya devam ediyoruz. Antalya’da uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak, bu ülkeyi sporda da dünyaya tanıtmak bizler için gurur verici. Kemal Beyler gibi turizm sektörünün sporlaşmasında önemli yatırımlar yapan turizmcilerimizle kaliteli hizmet, tam doluluk ve dünya çapında spor organizasyonlarıyla ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Milli Tenisçi Ergi Kırkın'da şöyle konuştu: 

“Ülkemizde gerçekleşen büyük felaket için hepimize geçmiş olsun ve başımız sağ olsun demek istiyorum.  Bunun da üstesinden ülke olarak geleceğimizden eminim. Çok güzel bir yerde turnuva oynuyoruz en son bir yıl önce buradaydım ve akademideki yeni kortları görünce çok mutlu oldum. Çünkü aynı anda çok sayıda turnuvayı bütün yıl oynanabiliyoruz. Oyuncular için şartlar çok iyi, otelde de kortlar var. Otel çok iyi, yemekler çok iyi o yüzden bir tenisçinin ihtiyacı olan her şey burada mevcut ve ben de buradaki turnuvada oynamaktan çok mutluyum.”

 

0

  • ALTIN GRAM - TL 2612,1 -0,11%
  • ALTIN ONS 2456,51 -0,09%
  • BIST 100 11139,46 0,05%
  • DOLAR/JAPON YENI 157,193 0,655%
  • DOLAR/KANADA DOLARI 1,36941 0,10673%
  • DOLAR/RUS RUBLESI 88,075 -0,1443%
  • DOLAR/TURK LIRASI 33,0735 -0,0178%
  • EURO/DOLAR 1,0911 -0,2564%
  • EURO/TURK LIRASI 36,1862 -0,101%
  • STERLIN/DOLAR 1,29652 -0,34435%
EKONOMİST YENİ SAYI
Ekonomist Dergisini takip etmek için abone olun.
ABONE OL