Bist 100
10991,57
-0,88%
Bist 100
Dolar/TL
32,8082
-0,1506%
Dolar/TL
Euro/TL
35,5986
-0,1461%
Euro/TL
Euro/Dolar
1,0839
-0,1345%
Euro/Dolar
Altın/Gram
2529,52
-0,6%
Altın/Gram
Piyasaları
İncele
USD/TRY
Döviz Çevirici
TRY
USD
EUR
Hesapla

Siemens Türkiye'den yeni dijital çözüm

Siemens Türkiye, endüstri, binalar, şebekeler ve ulaşım alanlarında faaliyet gösteren her ölçekten müşterisi için Siemens Xcelerator’u hayata geçirdi.

28 Mart 2023 | 15:15
Siemens Türkiye'den yeni dijital çözüm

Siemens Türkiye, şirketlerin dijital dönüşümünü hızlandırmak amacıyla, büyük ölçekliden, bağımsız yazılımcılara kadar birçok iş ortağının birden fazla dijital çözümünü bir araya getiren Siemens Xcelerator’ı sundu. www.siemens.com/xcelerator üzerinden ulaşılabilen platform, altyapı, ulaşım hizmetleri, yiyecek-içecek, kimya, otomotiv, sağlık ve daha birçok kilit endüstriye yönelik, farklı iş ortaklarının, her ölçekten müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümlerine ulaşma imkanı sunuyor. İş ortaklarının birlikte değer yaratmasını sağlayan bir ekosistem oluşturan bu platform, aynı zamanda gelecek için bugünün dönüşümüne de hız kazandırıyor.

Siemens Xcelerator; sunduğu çözümlerle müşteriler, iş ortakları ve geliştiriciler arasındaki etkileşimi artırma ve kolaylaştırmanın yanında, eğitim almak, keşfetmek ve bilgi alışverişi edinmek hedefiyle oluşturulmuş dijital bir pazaryeri olma özelliği taşıyor.  Türkiye’de bir ilk olan ve Siemens’in tüm dünyada 4 binden fazla iş ortağıyla bir çözüm ekosistemi oluşturma hedefi dijital platform, Siemens Xcelerator, herkesin kullanımına açık olarak tasarlandı. Ekosistem, sektörlerin değişen ihtiyaçları ile hızla kendini güncelleyecek ve kullanıcıların geri bildirimleri üzerinden gelişimini sürdürecek.

Siemens Xcelerator’ın tanıtımına yönelik, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından kurulan dünyanın en büyük dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi MEXT’te, Siemens Türkiye tarafından çalışanların ve müşterilerin katıldığı hibrit bir etkinlik düzenlendi. 

Siemens AG Strateji ve Teknoloji Başkanı Dr. Peter Koerte: “Siemens Xcelerator, dijital dünya ile gerçek dünyayı bir araya getiriyor”

Siemens Xcelerator’ın tanıtım toplantısında konuşan Siemens AG Strateji ve Teknoloji Başkanı Dr. Peter Koerte, “Günümüzde her şeyin hızını artıran dijitalleşme süreci, rekabeti de aynı hızda etkiledi. Bu süreçte basit çözümlere ihtiyacımız var. Siemens Xcelerator, dijitalleşmeye yönelik tüm çözümleri bir arada bulabileceğiniz bir platform. Bu platformda binlerce onaylı geliştirici, uygulama ve yüzlerce çözüm yer alıyor. Bu çözümler sayesinde maliyet ve zaman tasarrufu sağlanıyor; üretim, dijital dünyaya çok daha hızlı bir şekilde optimize ediliyor” dedi. Siemens Xcelerator’un dijital dünya ile gerçek dünyayı bir araya getirdiğini söyleyen Koerte, şöyle devam etti: “Ekosistemimizin içerisinde uzmanlardan oluşturduğumuz bir network ağı bulunuyor. Bu ağ yalnızca büyük ölçekli şirketler için değil, kobiler için de çok kıymetli bilgiler ve çözümler içeriyor. Ayrıca burada sektör bazında oluşturduğumuz sektörel topluluklar da kullanıcılarımıza çok büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Hüseyin Gelis: “Siemens Xcelerator, Siemens için yeni bir dönemin başlangıcı”

Siemens Xcelerator’ın Siemens için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyleyen Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Hüseyin Gelis, “Siemens Türkiye olarak müşterilerimize değer yaratmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızdan en önemlisi de Siemens Xcelerator oldu. Platformumuz, Siemens için yeni bir dönemi başlatıyor. Siemens Xcelerator, şirketlerin dijital çağda dönüşümlerini tamamlayacak ve sadece Siemens’in sunduğu çözümleri değil, ortaklarının ürünlerini de içeren bir ekosistem olacak. Bu ekosistemde sunulan tüm ürünler birbirleri ile bağlantılı hale gelecek ve bir pazar ortamında uzmanlar ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak. Teknolojik sistemler birbirleri ile konuşmaya başladığında verimlilik artacak” dedi.

Siemens Xcelerator'da sunulan çözümlerin tamamı birbiri ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor

Platform üzerinde nesnelerin interneti (IoT) özellikli donanım ve yazılımın yanı sıra Siemens ve ortaklarının geliştirdiği hizmetler yer alıyor. Ayrıca Ürün portföyünün ve referans örneklerinin incelenmesine olanak sağlayan Siemens Xcelerator’da sunulan çözümlerin tamamı, birbiri ile entegre bir şekilde çalışıyor. www.siemens.com/xcelerator üzerinde yer alan chat ekranından tüm sorularına yanıt alma imkanı bulacak kullanıcılar, platform üzerinden metaverse, IOT, Cybersecurity, Yapay Zeka, as-a-Service (kullanıma hazır, kolayca adapte edilebilen ve tak-çalıştır uygulamalar) içeren konularda kazanım elde edebilecekler. Böylece Siemens Xcelerator, endüstriyel metaverse yolu açmaya yardımcı olacak. Dijital ikiz sayesinde verimsiz alanlarını ve üretim hatalarını görme fırsatı yakalayan kullanıcılar, karşılaşabilecekleri tüm riskleri de önleyebilecek.

0

  • ALTIN GRAM - TL 2529,52 -0,6%
  • ALTIN ONS 2398,09 -0,48%
  • BIST 100 10991,57 -0,88%
  • DOLAR/JAPON YENI 154,002 -1,026%
  • DOLAR/KANADA DOLARI 1,38112 0,18606%
  • DOLAR/RUS RUBLESI 86,245 -1,465%
  • DOLAR/TURK LIRASI 32,8082 -0,1506%
  • EURO/DOLAR 1,0839 -0,1345%
  • EURO/TURK LIRASI 35,5986 -0,1461%
  • STERLIN/DOLAR 1,29054 -0,0124%
EKONOMİST YENİ SAYI
Ekonomist Dergisini takip etmek için abone olun.
ABONE OL