Emaar Türkiye, bir yıl gecikme bedeli ödedi

Emaar Türkiye, bir yıl gecikme bedeli ödedi

Dünyanın en büyük 10 gayrimenkul grubu arasında yer alan Dubai merkezli Emaar Properties, Türkiye pazarına 10 yıl önce adım attı. İlk projesi İstanbul Büyükçekmece’de Toskana Vadisi ile konut alanında oldu.

Toplam 493 villadan oluşan Toscana’da satışın yüzde 35’i yabancılara gerçekleştirildi.

Grubun ikinci adımı ise bir karma proje. İstanbul Libadiye’de 800 bin metrekare inşaat alanında, alışveriş merkezi, konut, otel ve ofisten oluşan Emaar Square ile birlikte Emaar Türkiye’nin toplam yatırım tutarı 2,5 milyar doları buluyor.

Bu noktada değinmekte yarar var. Konutta ilk teslimlerini yapmaya hazırlanan Emaar Square’da yaklaşık bir yıllık bir gecikme oldu. Şirketin yeni CEO’su Cenk Arson, bu durumu, projenin büyüklüğüne ve karma özelliğine bağlıyor.

Emaar Properties’in marka imajına büyük önem verdiğini, projelerin her etabında bu yaklaşımının gözlendiğini dile getiren Arson, bu yöndeki bir ilginç yaklaşımlarının da altını çiziyor. Arson, “Konutların yüzde 80’i satıldı.

Bu ay sonu 300 konut teslim ediliyor. Şirketimiz teslimdeki gecikmeden ötürü bir yıldır satın alanlara yüzde 3-4 arasında gecikme bedeli ödüyor. Bu ödeme satın aldıkları konutun bedeli üzerinden yapılıyor” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap