Finans

Tamer Group, varlık yönetim şirketi kuruyor

Motiva İnşaat, Tamer Uzlaştırma, Neast Invest Yatırım, Sparkup Global ve Utkon Turizm şirketlerini de çatısı altında bulunduran Tamer Group, varlık yönetim şirketi kuruyor.

20 milyon TL nakit ödenmiş sermaye ile kurulan varlık yönetim şirketi, ticari yükümlülüklerini yerine getiremeyen şirket ve fabrikaları krizden kurtararak ekonomiye kazandırmayı hedefliyor.

Burada bir noktaya dikkat çekmek istiyoruz. Grubun faaliyetleri BDDK denetimine de tabi olacak ancak varlık yönetim şirketi rakiplerinin aksine bankalardan tahsili gecikmiş alacak portföyü satın almayacak. Burada şirket, Tamer Uzlaştırma’da olduğu gibi, şirket ve fabrikaların reel sektörden kopmaması için çözümler sağlamayı hedefliyor.

Tamer Group Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tamer, 2018 yılı sonuna kadar 5 milyar dolarlık bir hacim yaratmak istediklerini vurguluyor. Bu konuda yurtdışı fonlarla görüşmeler yaptıklarını belirten Tamer, Paris, Frankfurt, Londra, Malta ve Lüksemburg’daki fonlarla bir araya geleceklerini söylüyor.

Tamer, “Amacımız şirketlerin iflaslarını engellemek. Fonların yatırımlarıyla reel sektöre katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sayede istihdama da katkımız olacak. Öte yandan, reel sektörün rahatlaması ülkenin makro ekonomik dengelerine fayda sağlayacak” diyor.

Kemal Tamer, portföylerinde ekonomiye kazandırılacak ve değeri 10 milyon doların üzerinde olan birçok firma bulunduğunun ve yurtdışındaki fonların bu yatırımlara sıcak baktığının altını çiziyor. Tamer, bu konuda şunları söylüyor: “Biz kimsenin ilgilenmediği şirketlerle ilgileniyoruz.

Elinde varlığı olan, doğru finansal yönetim yapmamış ve sorun yaşayan şirketleri gayrimenkullerini ipoteklerinden temizleyerek işler hale getirmek istiyoruz. Bizim işimiz tahsilatçılık değil, çözüm üretmek”

Bu gönderi tarihinde düzenlendi 30 Nisan 2017 00:41

Güncel Yazılar

Hangi banka hisseleri öneriliyor?

Düşük değerlemelerin uzun süredir cazip kıldığı banka hisselerinde yabancı girişiyle yukarı yönlü trend başladı. Ancak…

19 Eylül 2021

Uzay yolculuğuna çıkan ilk turistler yeryüzüne geri döndü

Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in "Crew Dragon" kapsülü ile Dünya'nın yörüngesine gönderdiği ilk uzay turistleri üç…

19 Eylül 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kira ve gıda fiyatlarına ilişkin mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kira…

19 Eylül 2021

Amazon, Apple, Facebook, Google ve Microsoft: İlk Melek Yatırımcıları Kimlerdi?

Melek yatırım konsepti ilk olarak 1970'lerde ABD'de uygulanmaya başlamıştır. Konsept, varlık sahibi olan ve iş…

19 Eylül 2021

e-ticarette yeni dönem fırsatları… Hangi sektörler öne çıkıyor? 2040 yılına kadar…

Türkiye pandemide e-ticaret tarihinin en büyük büyümesini gerçekleştirdi. Pandemiyle birlikte büyük bir hızla artan e-ticaret…

19 Eylül 2021

Ahmet Dördüncü’den İş dünyasına çağrı

Türkiye'de 221 şirket ve 92 şirket dışı üyesi bulunan UN Global Compact'ın Türkiye Yerel Ağı…

19 Eylül 2021