Mars Logistics, şirket avında

Mars Logistics, şirket avında

Operasyonlarında hedef büyüten Mars Logistics, yurtiçi ve yurtdışında birer şirket satın almaya hazırlanıyor. Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar, “Türkiye’nin 2017 ve sonrasında dış ticarette önemli başarı yakalayacağını düşünüyoruz. Bu yıl 50 milyon Euro yatırım yapacağız.

ARAM EKİN DURAN
eduran@ekonomist.com.tr

Amacımız yurtiçi ve yurtdışında iki şirketi bünyemize katıp operasyonlarımızı genişletmek” diyor. Yaklaşık 120 milyar dolarlık büyüklüğe sahip Türkiye lojistik sektörünün en büyük oyuncularından biri olan Mars Logistics, 2017’de yükselişe geçmesi beklenen ihracat ile birlikte yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarında hedef büyüttü.

2017’de İstanbul-Ye-nibosna’daki lojistik merkezini 30 milyon Euro yatırımla Hadımköy’e taşıyacaklarını ve halihazırda bin 865 araçlık filolarını genişletmek için 20 milyon Euro harcayacaklarını dile getiren Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar, “Türkiye’nin 2017 ve sonrasında dış ticarette önemli başarı yakalayacağını düşünüyoruz.

Bu nedenle bir tane yurtdışında bir tane yurtiçinde olmak üzere iki nitelikli şirketi satın alarak, operasyonlarımızı genişleteceğiz” diyor. Bin 200 çalışanı olan Mars Logistics, 2016’da 250 milyon Euro’luk ciroya ulaştı. Şirket, 2017’de ise yüzde 12 büyüme hedefliyor.

HADIMKÖY’E TAŞINIYOR
Uluslararası kara taşımacılığında Ulaştırma Bakanlığı verilerine göre sektörde ilk sırada yer aldıklarını dile getiren Ali Tulgar, 2017 ve sonrası için operasyonlarını genişletme kararı aldıklarını söylüyor.

2017’nin ortasına kadar 30 milyon Euro yatırımla İstanbul-Yenibosna’daki merkezlerini Hadımköy’de 70 bin metrekarelik araziye taşıyacaklarını anlatan Tulgar, “Ayrıca 1865 araçlık filomuzu genişletmek için bu yıl 20 milyon Euro yatırım yapacağız. 2017 ve sonrasında Türkiye’nin dış ticaretinde gözle görülür bir artış olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SİNYALLER OLUMLU
Özellikle otomotiv ve tekstil sektöründe önümüzdeki üç aylık siparişlere bakıldığında tablonun sevindirici olduğunu ifade eden Tulgar, “2016 zor bir yıl oldu. Ama gelen haberler 2017’de üretimin ve ihracatın artacağını gösteriyor. Şirket olarak buna göre hazırlık yapıyoruz” diyor.

Gelecek dönem açısından umut veren bu tablonun kendilerini de yeni yatırımlar yapmaya sevk ettiğini vurgulayan Tulgar, şunları söylüyor:

“Bir tane yurtdışında bir tane yurtiçinde olmak üzere iki nitelikli şirketi satın alarak, operasyonlarımızı genişleteceğiz. Bu satın almalar için görüşmelerimiz sürüyor. Yurtdışında Avrupa pazarında Almanya, Fransa, İtalya ve İskandinavya operasyonlarına uygun bir şirket alabiliriz.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap