Gongu kadınlar için Nur Ger çalacak

Gongu kadınlar için Nur Ger çalacak

913Ülkemizde ve dünyada hala cinsiyet eşitliği sorunu yaşanıyor. Birleşmiş Milletler ve Global Compact UN Women Empowerment Principles-WEPs (Kadının Güçlenmesi Prensipleri Ortak Girişimi) ile 80’in üzerinde ülkede cinsiyet eşitliğini sağlamak üzere kadının güçlenmesi için belirlenen yedi prensip çerçevesinde çalışmalar yürütüyor.

Türkiye’de de bu girişim altı yıldan bu yana aktif. Dünya çapında binden fazla imzacısı olan girişimin Türkiye’deki destekçi sayısı sadece 61 şirket. Bu girişime destek olmak ve imzacı sayısını artırmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde BİST’in gongunu iş kadını Nur Ger çalacak. Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yıl 8 Mart’ta BİST’in gongunu Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı çalmıştı.

Nijerya’dan Japonya’ya 30’dan fazla ülke borsaları ile BİST’te aynı anda yapılacak olan gong çalma törenine, bakanlardan iş dünyası temsilcilerine kadar birçok önemi isim katılacak. WEPs imzacı sayısının artırılması için yapılan etkinlikle, aralarında Unilever, Rönesans, Penti, Çimsa, Vodafone, Accor Hotels gibi şirketlerin de bulunduğu 19 yeni şirket imzacılar arasına katılacak.

Girişimin Türkiye’deki tek KOBİ imzacısı olan Suteks Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger de bu konuda aktif bir isim. İki yıllığına UN WEPs İş Dünyası Sözcüsü olarak atanan, bu kurumda Liderlik Grubu’na da dâhil edilen Ger, 15-16 Mart tarihleri arasında ABD New York’ta düzenlenecek UN WEPs yıllık konferansının ana oturumunda bir konuşma yapacak. 2010 yılından beri her yıl mart ayında New York’ta bulunan BM Genel Merkezi’nde Kadının Güçlenmesi Prensipleri Yıllık Konferansı (WEPs Annual Event) düzenleniyor. 80’in üzerinde ülkenin katılımcı olduğu konferans kapsamında iş dünyası, kamu ve sivil toplumun önde gelen paydaşları bir araya gelerek, kadını güçlendirmek üzere belirlenen yedi prensip dâhilindeki iyi uygulama örneklerini sunuyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap