TÜSİAD STEM Bianeli düzenliyor

TÜSİAD STEM Bianeli düzenliyor

47Bilgi toplumuna ve bilgi ekonomisine dönüşüm yolunda, “STEM” (Science, Technology, Engineering, Mathematics/Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) konusunda eğitim almış insan gücünün önemi her geçen gün artıyor.

STEM eğitimi almış işgücünün Türkiye’nin yenilikçilik kapasitesi açısından önemine vurgu yapan kurumlardan biri de TÜSİAD. Bu konuda farklı organizasyonlar düzenleyen dernek, STEM Alanında Eğitim Almış İşgücüne Yönelik Talep ve Beklentiler Araştırması ile bu konudaki ihtiyacı gözler önüne sermişti.

TÜSİAD şimdi de STEM Bianeli düzenleme hazırlığında, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji ile TÜSİAD’ın mayıs ayında STEM Bianeli düzenlemek için çalışmalara başladığını söylüyor. Yücel, İKSV’nin de kendilerine danışmanlık vereceğini anlatıyor.

Bunun özünde bir tasarım bianeli olacağının altını çizen Yücel, “STEM eğitimi alan öğrencilerin buluşlarını sergileyeceğiz” diye konuşuyor. Bianele ev sahipliği yapması için Koç Müzesi ile görüşüldüğünü de ekleyelim.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap