Her yıl 10 kampüs açmayı hedefliyor - Ekonomist

Her yıl 10 kampüs açmayı hedefliyor

Her yıl 10 kampüs açmayı hedefliyor

Dört yıl önce kurulan ve iki kampüste bin öğrenciye ulaşan Vizyon Kolejleri, hedef büyüttü. Şirket, Eylül 2019’a kadar 500 milyon TL yatırımla 10 kampüs açacak. Vizyon Kolejleri sahibi Abdülkadir Özbek, “2024 yılında ise üniversite açacağız” diyor.

ARAM EKİN DURAN
[email protected]

Henüz dört yaşında olmasına rağmen eğitim sektöründe adından söz ettirmeye başlayan Vizyon Kolejleri, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde büyümek için düğmeye bastı.

Yeni dönem planlarını Ekonomist’e anlatan Vizyon Kolejleri’nin sahibi Abdülkadir Özbek, İstanbul’daki mevcut iki kampüse Eylül 2019’a kadar 10 yeni kampüs ekleyeceklerini belirterek, “Önümüzdeki beş yıl boyunca her yıl 10 yeni kampüs kuracağız. 2024’te ise üniversite açacağız” diyor.

HER YIL 10 KAMPÜS
Henüz 35 yaşında genç bir işadamı olan Abdülkadir Özbek’in ilginç bir hikayesi var. Üniversite yıllarında bankacı olmak isteyen ve bu nedenle Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nü kazanan Özbek, üniversite yıllarında hızlı okuma, hitabet ve beyin dili gibi kişisel gelişim kurslarına katıldıktan sonra kariyer tercihini eğitimden yana yapmaya karar verdi.

Henüz öğrenciyken Hacettepe’de Kişisel Gelişim Kulübü açan ve mezun olmadan ‘Kişisel Gelişim Akademisi’ adıyla kendi şirketini kuran Özbek, beş yıl önce Vizyon Kolejleri’ni hayata geçirdi.

Kolej şu anda Beylikdüzü ve Bahçeşehir’de olmak üzere iki kampüste bin öğrenciye eğitim veriyor. Özbek, eğitimdeki bakış açılarını “Eğitim sektörünün Tesla’sı olmayı amaçlıyoruz” sözleriyle özetliyor.

Vizyon Kolejleri olarak Eylül 2019’a kadar 500 milyon TL yatırımla 10 yeni kampüs daha açacaklarını kaydeden Abdülkadir Özbek, “İstanbul’da Çekmeköy ve Büyükçekmece, Ankara İncek, Kocaeli, İzmir, Gaziantep, Konya ve Adana’da açılacak okullarımız için toplamda 100 milyon TL işletme sermayesi, 100 milyon dolarlık da yatırım bedeli olacak. 2019’dan sonra da her yıl 10 yeni kampüs kurma hedefimiz var. Her kampüsümüzde bin öğrenci olacak” diye konuşuyor.

HEDEF ÜNİVERSİTE!
Halihazırda anaokulundan 12’nci sınıfın sonuna kadar eğitim veren Vizyon Kolejleri, yakın dönemde üniversite eğitimi de vermeye hazırlanıyor. 2024 yılında Vizyon Üniversitesi’ni hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını ifade eden Abdülkadir Özbek, “Özellikle iş dünyasının aradığı niteliklere sahip olacak öğrenciler yetiştirme amacıyla üniversitemizi kurguluyoruz. Bunun için önümüze beş yıllık bir plan koyduk. İki yıl sonra izin alma sürecine ve inşaata başlayacağız” diyor.

AHMET SAN İLE FİLM LİSESİ AÇACAK
Vizyon Kolejleri, 2019’da farklı bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Organizatör Ahmet San’ın İstanbul Büyükçekmece’de kuracağı 550 dönümlük dev film stüdyosu projesi ‘Midwood’ içerisinde Türkiye’nin ilk Film ve Teknoloji Meslek Lisesi’ni açacaklarını anlatan Abdülkadir Özbek, şöyle konuşuyor: “Midwood içerisinde 15 bin kişi istihdam edilecek.

Bu, yaklaşık 500 milyon dolarlık bir yatırım. Şu an inşaatı sürüyor. Bittiğinde dünyanın sayılı film platolarından biri olacak. Orada Ahmet San ile ortak olarak Türkiye’nin ilk ‘Film ve Teknoloji Meslek Lisesi’ni açıyoruz. Böylelikle sinema ve dizi sektörüne yapımcı, yönetmen, ışık, ses, görsel efekt uzmanları yetiştireceğiz. 2018 Haziran’da projenin lansmanını yapacağız.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap