Citibank genel müdürü Emre Karter - Ekonomist

Citibank genel müdürü Emre Karter

Citibank genel müdürü Emre Karter

Daha geçen sayımızda bu sayfamızda “ING ve Citibank’ta atama ne zaman olacak” başlığıyla iki bankada da genel müdür atamasının henüz olmadığını yazmıştık ve atamalarla ilgili beklentilere yer vermiştik.

Geçen hafta içinde Citibank tarafında beklenen atama gerçekleşti.

Citibank kendi içinden beklenen genel müdürü buldu. Geçen sayımızda “Hatırlanacağı üzere Serra Akçaoğlu, Citibank Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Çokuluslu Şirketler Başkanı oldu.

Citibank Türkiye’nin operasyon ve teknolojiden sorumlu genel müdür yardımcısı Özge Coşkun, vekaleten genel müdürlük görevine getirilmiş durumda. Citibank tarafında da banka içinden bir atama olacağı yönünde bir beklenti var” ifadesini kullanmıştık.

Geçen hafta içinde Citibank’tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de 45’inci yılını kutlayan Citibank’ın yeni genel müdürü, 1 Nisan 2020’de görevi devralmak üzere, Emre Karter oldu.

Citibank’ta 24 yıldır farklı yönetici pozisyonlarında görev alan Karter, bu atama öncesinde Citibank Ortadoğu ve Afrika Bölgesi İşlem Bankacılığı Başkanı olarak Dubai’de görev alıyordu.

Bu görevinde bölgede yer alan 14 ülkedeki dış ticaretin finansmanı ve nakit yönetiminden sorumlu olan Karter, aynı zamanda üç yıldır Citibank Türkiye yönetim kurulu üyeliğini de yürütüyordu.

Karter, Citi İslami Yatırım Bankası’nda da yönetim kurulu üyesi konumunda. Emre Karter, Citibank kariyerine Türkiye’de kurumsal bankacılıkta başlamıştı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap