T-Bank ‘Taze’lendi... - Ekonomist

T-Bank ‘Taze’lendi…

T-Bank ‘Taze’lendi…

Ürdün’ün en büyük bankası Arab Bank ve Lübnan kökenli BankMed’in yüzde 50’şer ortak olduğu T-Bank’ın genel müdürlüğüne, önceki hafta Şekerbank’tan ayrılan Servet Taze getiriliyor.

Başarılı bankacı Servet Taze’ye bu bilginin doğruluğunu sorduk. Taze, “Evet, Şekerbank’tan dostane bir şekilde ayrıldım ve T-Bank’a geçiyorum” yanıtını verdi.

Yeni göreve başlangıç zamanı için de “Nisan sonu veya mayıs ayı başında başlayacağım” dedi.

Bilançosunu son dönemde küçülten bankanın yeniden sağlıklı bir büyüme eğilimi yakalamak için Türk bir genel müdürü tercih ettiği söyleniyor.

Nitekim, bankanın yeniden büyümek için nakit sermaye artışına gitmeye hazırlandığı bilgisine ulaştık. T-Bank, var olan sermayesine 30 milyon dolarlık yeni sermaye ekleyecek.

Servet Taze’ye, T-Bank’ın yeni kaynakla hangi alanlarda büyüyeceğini sorduk. Aldığımız yanıt da şu oldu: “Banka, önümüzdeki dönemde kurumsal ve ticari bankacılıkta büyüyecek.

Yeni sermaye artışı da bunun için yapıldı. Hedef, sağlıklı bir büyüme temposu yakalamak.” Ana sermayedar iki bankayla ilgili kısaca bilgi aktaralım.

28 ülkede faaliyet gösteren Arab Bank, 50 milyar dolarlık aktif büyüklüğüne sahip. Lübnan kökenli BankMed ise 17 milyar dolarlık bir büyüklüğü yönetiyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap