GÖNÜL KAHVESİ
YURTDIŞINDA BÜYÜYOR
2002’de kurulan Gönül Kahvesi, bugün 90 şubesiyle hizmet veren bir zincir haline geldi. 2017 yılında Türkiye’de 10 yeni şube açmayı hedefleyen şirket, İzmir, Antalya, Van, Konya ve Muğla’da büyümeyi hedefliyor. Markanın franchise giriş bedeii 130 bin TL artı KDV. Türk kahvesini dünyaya tanıtma misyonuyla hareket eden Gönül Kahvesi, aynı zamanda yurtdışında da büyüyor. İlk yurtdışı şubesini mayıs 2014’te Saraybosna’da açan Gönül Kahvesi, 2017 yılında Saraybosna’da ikinci şubesini açarken Bahreyn ve Avusturya’ya girmeye hazırlanıyor. Başta Avrupa, Asya ve Körfez Ülkeleri olmak üzere pek çok noktadan teklifler alan şirket, 2020 yılında dünya genelinde 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

ZONE FITNESS
4 BİN ÜYESİ VAR
Son yıllarda hızla artan sağlıklı yaşam bilinci spor sektörüne yönelik yatırımların da artmasını sağlıyor. Yurtdışında uzun yıllardır fitness sektörüne yatırım yapan Cihan Nam, Türkiye’de bu açığı görerek 2013 yılında Zone Fitness’ı kurdu. Üyelerin, beslenme ve kaliteli yaşam tarzı konularında da bütünsel yaklaşımla destek veren Zone Fitness, bugün üç kulüp ile 4 bin üyeye hizmet veriyor. 2017’de şube sayısının artırılması hedefleniyor. 120-200 metrekare büyüklüğünde kompakt stüdyo konseptinde yıl sonuna kadar beş adet şube açılması hedefleniyor. Markanın gündeminde ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya var. Franchise giriş paketine, tüm fitness ekipmanları ve teknolojik altyapı dahil olup 99 bin TL + KDV. Cirodan bağımsız olarak aylık 2 bin 500 TL’lik reklam desteği alınıyor.

GRANDE KAHVE ÇÖZÜMLERİ
KAVURMA VE PAKETLEME YAPIYOR
Mezuniyetlerinin ilk aylarında iki girişimci tarafından bir hayal olarak başlayan Grande Kahve Çözümleri, 2015 yılında kuruldu. Şirket, bugün modern tesisinde günlük 1 ton kapasite ile kahve kavurma işlemi ve paketleme işlemi yapıyor. Şirketin hedef kitlesi arasında franchise ile büyüyen cafe zincirlerini, spesifik ürünler talep eden müşterileri yer alıyor. Sektöre kalifiye eleman kazandırma konusunda çalışmalar yapan şirket, kurduğu Grande Kahve Akademisi’yle müşterilerine de personel eğitimleri konusunda destek oluyor. Şirket ayrıca müşteri talepleri doğrultusunda özel harmanlar ile müşterilerin, kendi markaları adına üretim ve müşterilerin kendi ambalajlarında paketleme yapıyor

ERA GAYRİMENKUL
30 OFİS AÇACAK
2016 yılını yüzde 70 büyüme ve 47 ofisle kapatan Era Gayrimenkul Türkiye, 2017 yılında 30 yeni ofis açmayı hedefliyor. 2017 yılında da konuta olan yatırımların hızla süreceğine inandıklarını belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Türkiye ekonomisine güvendiklerini bu nedenle de yatırımlarına aralıksız devam ettiklerini söylüyor. ERA Gayrimenkul Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, ERA Türkiye’nin dört yılda yüzde 74 tutundurma oranını yakaladığını, hedeflerinin ise Avrupa’daki rakam olan yüzde 90’a ulaşmak olduğunu belirtiyor. Çok güçlü bir teknolojik altyapı kullanan ERA ofisleri, CRM sistemleri ve Microsoft ile yapmış oldukları iş ortaklığına ek olarak, 360 derece otomasyonlu portföy sunumu sağlayan hizmetler sunuyor. Bunların yanı sıra voip santral alt yapı sistemi ile de ofislerin sisteme entegre olarak çalışmalarına olanak sağlıyor.

ÇİGKÖFTEM
ÜRETİCİ BAYİ MODELİNİ GELİŞTİRDİ
1993 yılında bir hipermarket zincirine çiğ köfte tedarik etmek için Erdoğan Güner öncülüğünde Güner Kardeşler tarafından kurulan Çiğköftem, bugün 358 şubeli dev bir zincir haline geldi. Son dönemde yurtdışına odaklanan şirketin, dokuz ülkede 83 şubesi bulunuyor. Avrupa’da yeni bir iş modeliyle hızlı büyümeye devam edecek olan Çiğköftem, yıl sonuna kadar 25 adet kendi şubesini açacak. Yılda 3 bin 950 ton çiğ köfte satan şirket, kendi geliştirdiği üretici bayilik modeliyle çalışıyor. Markanın bulunduğu şehirde en az bir adet üretici bayilik oluyor. Bu modeli ile bayilere gönderilen özel formüllü çeşni hammaddesi, bayide aynı gün içerisinde üretilerek taze ve günlük olarak müşteriye sunuluyor. Böylece bayilerin maliyetleri düşerken günlük taze çiğ köfte satılabiliyor. Şirket, 2017 yılında açmayı planladığı bayilerin 50’sinin üretici bayi i olmasını hedefliyor.

Page: 1 2 3 4 5

eozturk

Recent Posts

Altın bugün ne kadar? 19 Ocak gram, çeyrek, yarım altın fiyatları

Güncel, anlık altın fiyatları altına yatırım yapmak isteyen veya piyasayı takip etmek isteyenler tarafından hafta…

2 saat ago

Kamu işçilerinin ek ödeme tarihleri belli oldu

Kamuda çalışan işçilere ilave tediye ödeme tarihleri belli oldu. Buna göre, 2022 yılında yapılacak ek…

3 saat ago

Ermenistan ile karşılıklı uçuşlar başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Irak'ın Erbil kentine 24 Ocak'ta, Ermenistan'a 2 Şubat'ta karşılıklı uçuşların başlayacağını…

3 saat ago

Türkiye ile BAE merkez bankaları arasında swap anlaşması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Merkez Bankası arasında ikili para…

3 saat ago

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,06 azalışla 1.978,62 puandan başladı. Açılışta BIST 100…

3 saat ago

Küresel piyasalar artan jeopolitik risklerle satış ağırlıklı seyrediyor

Rusya ile ABD ve NATO arasında artan Ukrayna gerginliğiyle dün küresel piyasalarda satış ağırlıklı bir…

4 saat ago