Kervansaray’dan dünya devi çıkardı

Kervansaray’dan dünya devi çıkardı

YILIN GLOBAL TÜRK GİRİŞİMCİSİ ATİLLA DOĞUDAN

Viyana’da babasının işlettiği Kervansaray isimli restoranı gökyüzünün taze yemek imparatorluğu haline getiren Atilla Doğudan ‘Yılın Global Türk Girişimcisi’ kategorisinin birincisi oldu.

Do&Co, 2018-2019 dokuz aylık bilançosu itibarıyla 3,9 milyar TL ciroya sahip. Ekonomist Dergisi ‘Yılın İş İnsanı’ anketinde son dört yıldır ‘Yılın Global Türk Girişimcisi’ kategorisine yer veriyoruz. Bundan önce iki kez Chobani markasının patronu Hamdi Ulukaya ve Samumed’in patronu Osman Kibar bu kategoride birinci olmuşlardı.

Bu yıl ise ‘Yılın Global Türk Girişimcisi’ anketinden birinci çıkan isim Avusturya merkezli Do&Co Resta-urants&Catering AG’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Doğudan oldu.

GÖKYÜZÜ İMPARATORLUĞU
Viyana’da baba Halil Doğudan tarafından işletilen Kervansaray isimli restorana Avusturyalı yarışçı ve uçak şirketi sahibi Niki Lauda’nın ziyareti ve yemekleri beğenip iş teklif etmesiyle başlayan süreçten, gökyüzünün taze yemek imparatorluğuna uzanan bir başarı hikayesi doğdu.

Do&Co bugün yemek, uçak ve tren yemek hizmetleri, organizasyon, otelcilik gibi sektörlerde faaliyet gösteriyor. Dünyanın dört bir yanındaki Do&Co Gurme mutfaklarında her gün 600 binden fazla tepsi yemek hazırlanıyor ve yolcuların önüne gidiyor.

Do&Co, 1 Nisan 2018-31 Aralık 2018 dönemine ait dokuz aylık bilançosuna göre 3,9 milyar TL ciroya sahip. Şirket yaklaşık 10 bin kişiyi istihdam ediyor.

GLOBAL İŞBİRLİKLERİ
Do&Co. Türkiye’de THY ve Pegasus gibi havacılık şirketlerinin yanında Air China, Air İndia, Asiana Airlines, British Airways, Emirates, Etihad Airways, KLM, Lufthansa, Singapore Airlines, South African Airways gibi havayolu şirketlerine hizmet veriyor.

THY ile Do&Co’nun ortak kuruluşu THY Do&Co İkram Hizmetleri’nde işbirliğinin geçen yıl 15 yıl süre için uzatılması konusunda mutabakat da sağlandı. Atatürk Havalimanı’nda sadece dış hatlar CIP salonunu işleten şirket İstanbul Havalimanı’nda dış hatların yanında iç hatlar CIP salonunda da hizmet sunacak.

Doğudan’ın mesaisini artıracak iki büyük imza atıldı. British Airways’in Londra Heathrow çıkışlı tüm ikram hizmetleri Attila Doğudan’ın sahip olduğu Do&Co tarafından yapılacak.

Londra Heathrow Havalimanı’ndaki tüm mutfak operasyonunu üstlenecek Do&Co, İngiltere çıkışlı ikramlarını hazırlayacak. Nisan 2020’den itibaren geçerli olacak anlaşmanın süresi 10 yıl.

Iberia ve Iberia Express’in Madrid çıkışlı tüm uçuşlarındaki ikram hizmetleri DO&CO tarafından verilecek. 2020 Mayıs ayından itibaren 10 yıl geçerli olacak anlaşma Iberia ve Iberia Express’in Madrid havalimanı kalkışlı kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında ikram ve dağıtım ile ilgili verilecek tüm hizmetleri kapsayacak.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap