Yeni iş biriminin başına geçti

Yeni iş biriminin başına geçti

m.kemalSüt ve süt ürünleri sektörünün önemli gruplarından Sütaş’ta kurumsallaşma adına atılan en üst düzey adım biraz da zorunluluktan kaynaklanmıştı.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
[email protected]
Twitter: @mk_colak

Bir önceki dönem Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ne başkan seçilen Muharrem Yılmaz, Sütaş’taki sorumluluklarını CEO olarak atanan bir profesyonele, Saffet Karpat’a bırakmıştı. Görevlendirme uzun süreli olmadı. CEO’luk koltuğunu kısa bir sürecin ardından bırakan Karpat, Sütaş’ta yönetim kurulu üyesi oldu.

Sütaş’ta yakın zamanda yeni bir iş birimi oluşturuldu. Bu durum yeni bir profesyonel atamasını da beraberinde getirdi. Adı ‘Süt Ürünleri İş Birimi İcra Başkanlığı’ olarak konan bölümün icra başkanlığını Hüseyin Akın yürütecek.

Hüseyin Akın, özellikle The Coca Cola Company ve Coca Cola İçecek’te (CCİ) büyük deneyim kazanmış bir profesyonel. 27 yıl bu gruplarda çalıştı. En son Coca-Cola Beverages Afrika CEO’luğu görevini üstlenerek Doğu ve Güney Afrika’da 12 ülkeyi kapsayan şişeleme operasyonunu yönetti.

Gruptan gelen bilgi notunda, Akın’ın Sütaş’ın bir dünya markası haline gelmesine katkı sunacağı belirtiliyor.

ABD’de Princeton Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bölümü mezunu olan Hüseyin Akın, Chicago Üniversitesi’nde de MBA eğitimini tamamladı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap