İtalyan çantalarını Türkiye’de satacak

İtalyan çantalarını Türkiye’de satacak

İtalyan çanta markası Save My Bag, Keyateks distribütörlüğünde Türkiye pazarına girdi. Birkaç aydır Vepa ve Vakkorama’larda ürünleri satılan şirket, ekim ayından itibaren kendi mağazalarını da açacak. İlk şubelerini İstanbul Akmerkez’de açacaklarını söyleyen Keyateks Yönetim Kurulu Başkanı Fulya Oal, “İlk yıl 4,5-5 milyon TL ciro hedefliyoruz. Uç yılda altı mağaza açmayı planlıyoruz” diyor.

ÖZLEM BAY YILMAZ
obay@ekonomist.com. tr

Türkiye perakende sektörüne yabancı markalann ilgisi sürüyor. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen İtalyan çantacı Save My Bag de sektöre giriş yaptı. 30 ülkede 700’den fazla butikte yer alan marka, distribütörü Keyateks tarafından Mayıs 2016’da Türkiye pazarına sunuldu. Bir süredir Vepa ve Vakkorama mağazalarında satılan Save My Bag ürünleri artık kendi mağazalarında da tüketicilerle buluşacak. Markanın ilk mağazası ekim ayında Etiler Akmerkez’de açılacak.

Keyateks Yönetim Kurulu Başkanı Fulya Oal, üç yılda bütün dünyada çok hızlı bir gelişim gösteren markanın Türkiye pazarında da iddialı olduğunu söylüyor. Oal, “İlk yıl için satış hedefimiz 4,5-5 milyon TL. Çok hızlı bir mağazalaşma hedefimiz yok. Üç yıl içinde altı mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

İTALYANLARI İKNA ETTİ
Keyateks, uzun yıllardır tekstil sektörünün içinde olan bir şirket. Triko ipliği ithalatının yanı sıra Hollandalı bir tekstil markasının mümessilliğini de yürüten şirket, bu alanlardaki faaliyetlerini bırakıp perakendeci olmaya karar verdi.

Fulya Oal, Berlin’de bir tekstil fuarında tanıştığı Save My Bag markasının yetkililerini Türkiye pazarına girmeye ikna ettiğini söylüyor. Oal, “Çok beğendiğimiz ve güvendiğimiz bu markayı Türk tüketicilerle buluşturmak istedik” diyor.

Şirket, Akmerkez’den sonra yine markaya uygun noktalarda mağazalar açmayı planlıyor. Şu anda İstinyepark, Zorlu gibi AVM’lerde mağaza açmak için görüşmeler sürüyor. Önümüzdeki yıllarda ise Bodrum, Çeşme gibi lo-kasyonlarda mağazalar açılması hedefleniyor.

2013’TE KURULDU
2013 yılında Stefano ve Valentina Agazzi çifti tarafından yaratılan Save My Bag çantaları, ileri teknoloji ürünü özel bir kumaş olan ‘polylycra’ kullanılarak üretiliyor.

Neopren kumaştan daha hafif ve yumuşak, likradan daha esnek olan söz konusu malzeme, bu rengarenk çantalara ultra hafif, suya dayanıklı ve makinede yıkanabilme avantajı katıyor.

Modellerine göre ortalama sadece 200 gram ağırlığında olan ve 15 kilograma kadar yük taşıyabilen çantalar, esnek bir malzemeden üretildiği için kazak gibi katlanıp dolaba ya da bavula rahatça koyulabiliyor. Fulya Oal, “Değişik boy ve ebatlarda, farklı kullanımlar için tasarımları bulunan Save My Bag koleksiyonu geniş bir yelpazeye sahip” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap