Kolay İK’ya ikinci yatırım geldi

Kolay İK’ya ikinci yatırım geldi

burcuŞirketlere insan kaynakları ve personel yönetimi sürecinde yeni nesil çözümler sunan Kolay İK, Galata İş Melekleri’nden ikinci bir yatırım aldı. Galata İş Melekleri Kolay iK’ya 292 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

BURCU TUVAY
[email protected]

Kolay İK, KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi girişimcileri Efecan Erdur ve Çağlar Yalı tarafından kurulmuş bir şirket. Galata Iş Melekleri (Galata Business Angels – GBA) yatırımcıları, KOBİ’lerin personel yönetimi alanındaki iş yükünü azaltmak amacıyla kurulmuş bulut tabanlı yazılım şirketi Kolay İK’ya 292 bin TL’lik yatırım yaptı.

Çalışanlarınızla ilgili bilgileri, özlük dosyalarını ve izin tarihlerini daha kolay bir şekilde kontrol etmek isteyen bir işveren olduğunuzu ya da hızlandırılmış insan kaynakları süreçlerinden faydalanmak isteyen bir çalışan olduğunuzu düşünün. Kolay IK, bulut tabanlı bir programla tüm bu süreçlerin daha kolay işlemesini sağlıyor.

SaaS (Software as a Service) tabanlı bir insan kaynakları yönetim platformu olan Kolay IK, şirketlerin çalışan bilgilerini online olarak yedeklemesini, izin ve maaş takibi süreçlerini kolayca kontrol etmesini ve çeşitli şirket dosyalarıyla takvimini de online’a taşımasını sağlıyor.

Kolay IK Kurucu Ortağı Efecan Erdur, iş modellerini şöyle anlatıyor: “Çalışan özlük bilgilerinin tutulmasının yanında izin yönetimi, prim/ avans yönetimi, eğitim yönetimi, performans yönetimi, zimmetlerin yönetimi, takvim yönetimi ve daha birçok özellikle personel yönetimi alanında tam bir sistem sunuyoruz.

Ama en büyük farkımız personel yönetimi yükünü IK çalışanlarının veya şirket sahiplerinin üzerinden alarak tüm şirkete yaymak. Tüm çalışanların, yöneticilerin, IK ekibinin ve muhasebecinin kendilerine ait farklı yet-kilerde hesapları oluyor. Yöneticiler tek tıkla istedikleri raporu alırken, çalışanlar izinlerini, haklarını ve isteklerini yönetebiliyor. Iş yükü azalıyor ve hatalar minimuma iniyor.”

“TEREDDÜT ETMEDİK”
Kolay İK, ilk tur yatırımını da geçtiğimiz yıl, Melih Ödemiş liderliğinde, GBA üyelerinden oluşan bir yatırımcı grubundan almıştı. Ilk turda olduğu gibi ikinci tur yatırımın da liderliğini üstlenen Melih Ödemiş, Kolay İK’nın inandıkları ve yakından ilgilendikleri bir proje olduğunu söyleyerek, şunları ekliyor:

“Ilk yatırımdan sonra girişimciler bizlerle çok yakın ve düzenli bir çalışma içeresinde oldular ve beklediğimiz gelişmeleri süratle gerçekleştirdiler. Biz de GBA yatırımcıları olarak şirketin ihtiyacı olan ikinci yatırımı yapmakta tereddüt etmedik. Bize bu turda katılan yeni yatırımcılarla birlikte Kolay IK’nın kısa zamanda çok daha büyük başarılara imza atacağına tamamen inanıyoruz.”
“FİRMALARI YÜKTEN KURTARACAĞIZ”
Kolay IK Kurucu Ortağı Efecan Erdur, şirketleri eski hantal yazılımlardan kurtarıp kitlesel bir dijitalleşme süreci başlatmayı hedeflediklerini ifade ediyor. Firmaları kaybolan dokümanlardan, ucu kaçan izin, avans ve eğitim süreçlerinin yönetilmesinden, karmaşık hale gelen raporlama yükünden kurtarmak istediklerini söyleyen Erdur, “Türkiye’de önemli girişimlere desteğini sürdüren GBA’dan yatırım aldığımız için çok mutluyuz. Bu yatırımla, gerçek anlamda şirketlerin iş yapış şekillerini, insan kaynakları alanından başlayarak değiştirmeye devam edeceğiz” diye konuşuyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap