OKI’den akıllı yazıcı çözümleri

OKI’den akıllı yazıcı çözümleri

burcuOKI, KOBİ’lerin dijital dünyanın avantajlarından yararlanmasını sağlayan yeni ürünlerini Milano’da düzenlenen toplantı ile tanıttı. Yeni yazıcılarda büyük renkli dosyaları ağda hızla aktarmayı sağlayan ‘Gigabit Ethernet’ gibi özellikler var.

BURCU TUVAY
btuvay@ekonomist.com.tr

OKI, İtalya’nın Milano kentinde farklı büyüklükteki işletme ve ofislerin yazıcıları kullanma biçimlerini değiştirecek yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Yeni yazıcılarda, büyük renkli dosyaları ağda hızla aktarmayı sağlayan Gigabit Ethernet, mobil cihazlardan doğrudan baskı almaya olanak veren AirPrint, buluta bağlanarak mobil baskı almaya imkan veren Google Cloud Print 2.0 uyumluluğu gibi özellikler bulunuyor.

İsteğe Bağlı Kartla Yazdırma, Gizli Yazdırma ve İnternet Protokol Güvenliği (IPSec) uyumluluğu gibi en yeni güvenlik özellikleri de baskının güvenli bir şekilde alınmasını ve cihazların kontrolünü mümkün hale getiriyor.

Ekonomist olarak takip ettiğimiz OKI’nin ‘Akıllı Renkli Çözümler’ etkinliğinde konuşan OKI Europe Genel Müdürü Terry Kawashima, üç yıl önce belirlenen strateji doğrultusunda hem profesyonel baskı hem de ofis çözümleri pazarlarında genişlemenin sürdüğünü söyledi. Kawas-hima, bu stratejinin bir parçası olarak OKI ve iş ortakları tarafından yeni ofis ürünleri ve çözümleri geliştirildiğini ifade etti.

Örneğin, ProQ2400 modeli, baskı kalitesine ek olarak yüksek hız sunuyor. MC363dn ise çift taraflı fotokopi, faks, tarama ve baskı fonksiyonları sağlıyor. İş akışlarını dijitalleştirip modernleştirerek daha hızlı büyümek isteyen işletmeler için sunulan yeni C542dn ve çok fonksiyonlu MC573, dokunmatik ekran teknolojisi ve akıllı baskı dünyasını bir araya getiriyor. Özelleştirilebilir 7 inç ekranlar ve OKI Smart Extendable Platformu (sXP) ile mevcut baskı zincirlerine bağlanmak ve belge yönetim yazılımlarına erişmek mümkün hale geliyor.

KOBİ’LERE UYGUN ÇÖZÜMLER
OKI’nin açık platformu sXP ve entegre SENDYS Explorer yazılımı ise OKI’nin akıllı MFP’lerini (çok fonksiyonlu ürün) sağlık, perakende ve profesyonel baskı pazarı gibi birçok endüstride dijital iş akışlarını hayata geçirmeye hazır hale getiriyor.

Küçük boyutlu MFP’ler, örneğin klinik ortamlarda belgelerin oluşturulduğu noktalarda veya mağazalardaki satış noktalarında her türlü belgeyi hızlı ve kolay bir şekilde taramayı sağlıyor.

OKI’nin yeni ürün protföyü özellikle KOBİ’lere de uygun çözümler sunuyor. OKI Europe Ltd. Pazarlama Başkan Yardımcısı Tetsuya Kuri, yeni ürün yelpazesi hakkında “Yeni ürün portföyü, yazıcıların işletmeler ve kuruluşlar için neler yapabileceğine yönelik algıları değiştirmek amacıyla tasarlandı.

Müşterilerimizi markalarını güçlendirmelerine, zaman ve para kazanmalarına ve üretkenliği artırmalarına yardımcı olacak bu uygun maliyetli cihazların potansiyeline yeni bir gözle bakmaya teşvik ediyoruz” diye konuştu.

9040İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap