Smart Moderation’a melek yatırım

Smart Moderation’a melek yatırım

burcuStartersHub, Startupbootcamp İstanbul hızlandırma programına katılmış olan Smart Moderation’a 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım yaparak, girişimin büyüme hedeflerini destekledi.

BURCU TUVAY
[email protected]

Facebook ve Instagram’da istenmeyen yorumları otomatik olarak gizleme hizmeti sunan Smart Moderation, aralarında BMW, The Next Web, France 24, The University of Arizona gibi dünyaca ünlü markaların da olduğu profillere ait milyonlarca yorumu gerçek zamanlı yönetebilecek bir yapay zeka ve entegrasyon teknolojisine sahip.

Smart Moderation, geliştirdiği yapay zeka yazılımıyla, sosyal medya profillerinden yayımlanması sakıncalı olan ve marka itibarına zarar veren spam reklamların, hakaret içeren kullanıcı yorumlarının ve trolling saldırılarının gerçek zamanlı olarak otomatik gizlenmesi hizmeti sunan bir start up.

Smart Moderation ile Facebook’ta sayfa, reklam, canlı video ve yorum modülü, Instagram’da ise profil ve reklamların altına yazılan bu tip yorumlar silinebiliyor.
Çiler Ay Tek ve Mete Aktaş tarafından kurulan girişim, otomatik gizleme seçeneği ile 7/24 risk koruma sağlıyor.

Eğer çok fazla spam yorum alan bir profil yönetiyorsanız, sistemi otomatik gizleme seçeneğinde kullandığınızda, Smart Moderation hiç uyumayan bir moderasyon ekibi gibi çalışmaya devam ediyor. Halihazırda günlük 1,5 milyonun üzerinde yorumu yöneten Smart Moderation’un mobil uygulaması beta olarak Apple App Store’da yerini aldı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap