Kadın Girişimci Yarışması 10 yaşında

Kadın Girişimci Yarışması 10 yaşında

Ekonomist Dergisi, Garanti Bankası ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) işbirliğiyle bu yıl 10’uncu kez yapılan Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması sonuçlandı.

Yoğun bir katılım ile gerçekleşen Zorlu PSM’deki ödül gecesinde konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Yarışmaya katılan kadınların yüzde 85’i çevresindeki kadınları girişimcilik konusunda etkiledi.
Yarışmada dereceye girenlerin yüzde 30’u,elde ettikleri başarıyı ek finansmanın etkisi ile sağladığını belirtti Yarışmada birinci olmuş kadın girişimcilerin cirosunda ise ortalama yüzde 40 artış oldu” dedi.

Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş “10 yıl önce birkaç yüz kişinin başvurusu vardı. Sonra binlerle ifade edilen rakamlara ulaştık.

Bu ödülü sonraki 10 yıla taşırken, daha çok kadının yanı sıra, şirketlerini daha büyük işletmeye dönüştürmüş kadın sayısının da artmasını hedefliyoruz” dedi.

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Oktar da, “2004’te yüzde 4.5 olan kadın girişimci oranı, bugün yüzde 8’e çıkarak, 110 bin kadın girişimciye ulaşmış durumda” şeklinde konuştu.

ÖDÜLLER KİMLERE VERİLDİ?
Sahne gösterileriyle renklenen gecede, Dress Best Uniforms’un kurucusu Rana Tülin Yazıcı ve Mene Research’ün kurucusu Şule Mene ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi’ seçildi.

Ayten Çöl, ‘Kılçak Çöl Çiftliği’ ve Zeynep Arca Şallıel ‘Arcadia Bağları’ girişimiyle ‘Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi’ unvanını paylaştı.

‘SBS Bilimsel Bio Çözümleri’nin kurucusu Aslı Elif Tanuğur ‘Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi’ seçilirken, ‘Narköy’ projesini hayata geçiren Nardane Kuşçu’ya ‘Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi’ ödülü verildi.

10’uncu yıl nedeniyle ilk kez verilen ‘Jüri Özel Ödülü’ne ise ‘Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’ projesiyle Ümmiye Koçak layık görüldü.

8068 8069İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap