Eker atletizme desteğini sürdürüyor

Eker atletizme desteğini sürdürüyor

fatosYelkenin ardından atletizme de destek veren Eker Süt Ürünleri, 2014 yılından bu yana kendi koşusunu düzenliyor. 9 Ekim’de yapılacak Eker I Run’da bu yıl 2 bin 500’e yakın kişinin koşması bekleniyor. Eker Süt Ürünleri Marka Müdürü Özge Kiraz, organizasyonla spora destek vermenin yanı sıra tüketicilere de birebir dokunma imkanı bulduklarını söylüyor.

FATOŞ BOZKUŞ
fbozkus@ekonomist.com.tr

Marka imajlarını güçlendirmek ve dünyaya açılmak isteyen şirketler, spor sponsorluklarını iletişim stratejilerinin vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor. Bu nedenle son iki yıldır şirketlerin spora yaptıkları yatırımda ciddi bir artış söz konusu. Şirketler futboldan tenise, golften atletizme kadar pek çok branşta kulüplere, organizasyonlara ve sporculara destek veriyor.

Spora yatırım yapan şirketlerden biri de Eker Süt Ürünleri. 1977’den bu yana faaliyet gösteren Bursalı şirket, bugün süt ve süt ürünlerinde 100’den fazla ürününü tüketicinin beğenisine sunuyor. Ev dışı pazarda daha güçlü olan şirket, son 4-5 yıldır ulusal ve yerel perakende zincirlerinin tamamında yer alır hale geldi. Şirket pazarlama iletişimi araçlarından reklamı çok kullanmıyor, bunun yerine etkinlik ve sponsorluklarla tüketicisine birebir dokunmayı tercih ediyor.

2009’dan bu yana yelken sporuna destek veren ve çeşitli yarışlara sponsor olan Eker Süt Ürünleri’nin aynı zamanda kendi yelken takımı da bulunuyor. Şirket, 2014 yılından bu yana kendi organize ettiği bir koşu etkinliği de düzenliyor.

Bursa Nilüfer’de Orhaneli Yolu’nda bulunan eski fabrika alanında 2014 yılında bir lezzet merkezi olarak açılan Eker Meydan’dan başlayan bu koşunun adı ise Eker I Run Koşusu.

Eker Süt Ürünleri Marka Müdürü Özge Kiraz, koşu etkinliğine başlamadan önce ‘Eker I Run Team’ isimli bir koşu takımı kurduklarını ve bu takımın farklı maratonlarda yarıştığını söylüyor. Kiraz, kendi koşu etkinliklerini yapma kararının 2013’te verildiğini anlatıyor.

Türkiye’de ve dünyada yapılan tüm maraton ve yarı maratonları inceleyerek çalışmaya başladıklarını belirten Kiraz, 2014 yılında 600 koşucunun katılımıyla ilk organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade ediyor. Türkiye’de böyle bir koşu düzenleyen ilk şirket olduklarının da altını çizen Kiraz, geçen yıl ‘Eker I Run’a bin koşucunun katıldığını anlatıyor. Bu yıl ise 2 bin 500 kişinin yarışması beklenen etkinlik 9 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılanların yüzde 60’ı Bursalı. Geri kalanın büyük çoğunluğu başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Samsun, Antalya, Gaziantep gibi illerden geliyor. Özge Kiraz, bu yıl BURULAŞ’ın koşuyu desteklediğini ve Kabataş-Mudanya arasında ücretsiz bir sefer yapacağını söylüyor. Kiraz, Adım Adım ile de bir işbirliği yapıldığını ve bu organizasyon bünyesinde yardım için koşan kişilerin de etkinliğe katılacakları bilgisini veriyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap