Sektör ortalamasının üzerinde büyüyoruz - Ekonomist

Sektör ortalamasının üzerinde büyüyoruz

Sektör ortalamasının üzerinde büyüyoruz
  • 2019 ilk çeyrekte nakdi ve gayri nakdi kredilerimizi 2018 ilk çeyreğe göre yüzde 12 artırarak Türkiye ekonomisine 322,4 milyar TL kaynak sağladık. Toplam nakdi kredilerimizi yüzde 12 artışla 230,5 milyar TL’ye çıkardık. Toplam kredilerde pazar payımız yüzde 19,9 oldu.
  • Toplam müşteri mevduat hacmimiz yüzde 29 artışla 215,4 milyar TL’ye yükseldi. Toplam müşteri mevduatındaki pazar payımız yüzde 16 olarak gerçekleşti. Konsolide aktif büyüklüğümüzü yüzde 20 artışla 393,4 milyar TL’ye çıkardık. Net kârımız ise 1 milyar 241 milyon TL oldu.
  • Güçlü sermaye yapımız ve güçlü likidite pozisyonumuzla kârlılıkta sınıfının en iyisi olma hedefimiz doğrultusunda stratejik alanlarda sektör ortalamasının üzerinde büyüyoruz. Daha fazla müşteriye temas etme hedefimiz doğrultusundaki çalışmalarımız sonucunda TL cinsinden toplam kredilerde özel bankalar içinde 25 baz puan pazar payı kazandık.
  • KGF kapsamında yıl başından bu yana kullandırdığımız 6,9 milyar TL’lik krediyle bu alanda yüzde 8,3 pazar payına ulaştık. KOBİ Değer Kredisi’nde pazar payımızı yüzde 16’ya taşıdık.

Gökhan Erün/Yapı Kredi Bankası (YKB) CeO’suİlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap