Belediye Sitesi paylaşılamıyor - Ekonomist

Belediye Sitesi paylaşılamıyor

Belediye Sitesi paylaşılamıyor

Etiler’de Akmerkez’in karşısında bulunan Belediye Sitesi bir türlü paylaşılamıyor. Aştaş Gayrimenkul’ün 2014’ten beri maliklerle anlaşmaya çalıştığı site için şimdi de Yiğit Group ve Sinanlı Yapı ortaklığı devreye girdi.

LEVENT GÖKMEN
Igokmen @ekonomist.com.tr

Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, üç binada 102 malikten dönüşüm için imza aldıklarını söylüyor. Etiler’de Akmerkez’in hemen karşısında konumlanan dokuz parselde 450 daireden oluşan Belediye Sitesi,

50 yıllık bir geçmişe sahip. Astaş Gayrimenkul’ün Belediye Sitesi’ni dönüştürmek üzere bir anlaşma imzaladığını geçtiğimiz yıl dergimizin sayfalarına taşımıştık. Astaş’tan sonra Diyarbakırlı Yiğit Group ve Sinanlı Yapı ortaklığı da site malikleri ile görüşmeler yaptığını ve üç blok için anlaşma sağlandığını açıkladı.

Astaş Gayrimenkul, inşaat sektöründe geliştirdiği lüks projelerle yerli ve yabancı A plus kesime hitap ediyor. Diyarbakırlı Yiğit Group ise geçtiğimiz yıl Basın Express Yolu’nda geliştirdiği Fortis projesi ile ulusal lige çıkmıştı.

“102 İMZA ALDIK”
Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, Sinanlı Yapı ile birlikte site içinde irtibat ofisi kurduklarını, üç binada 102 malikten dönüşüm için imza aldıklarını söylüyor. Önümüzdeki 1,5 ay içinde imza aldıkları malik sayısını 250’ye çıkarmak için çalışmalar yürüttüklerini de ifade ediyor. Yiğit, burada dünya çapında ses getirecek bir rezidans projesi yapmayı hedeflediklerini belirtiyor.

ASTAŞ NE DİYOR?
Yiğit Group’un girişimlerinin kendilerini nasıl etkilediğini, Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı’ya sorduk. Aşçı, iyi bir şekilde yürüyen ve bitme noktasına yaklaşan kentsel dönüşüm çalışmalarına bir başka müteahhitin girmesinin zarar verdiğini söylüyor.

2014 yılından beri sitedeki kat malikleri ve temsilcilerin büyük bir bölümüyle görüşmeye devam ettiklerini belirten Aşçı, Belediye Sitesi’nde bulunan dokuz parselden yedisi ile imza sürecini yürüttüklerini vurguluyor. Aşçı, “Kat maliklerinin büyük bir bölümü imza altına alınmış olup, imza sürecinin tamamlanmasına az bir süre kaldı.

Kat malikleri ile yapmış olduğumuz ön sözleşmelerin büyük çoğunluğu noter huzurunda imza altına alındı” diyor. Vedat Aşçı, yakın bir zamanda imzaların tamamlanmasıyla 8-10 ay içinde tüm izinlerin alınmasını ve iki yıl içerisinde de projenin tamamlanmasını öngördüklerini ifade ediyor.

Vedat Aşçı, kentsel dönüşümde sitenin lokasyonu, niteliği, projeyi hayata geçirecek yatırımcının ciddiyeti, finans gücü, referansları ve tecrübelerinin dikkate alınarak seçilmesinin önemine vurgu yapıyor.

Akademisyenler Sitesi de hedefte!
Yiğit Group’un hedefinde sadece Belediye Sitesi yok. Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, Çiftçi Towers ve Garanti Kule arasında kalan, beş blok ve 107 malikten oluşan Akademisyenler Sitesi ile de görüşmeler yaptıklarını ifade ediyor. Yiğit, kent merkezinde öne çıkan başka lokasyonlarla da ilgilendiklerini vurguluyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap