Bist 100
9530,47
0%
Bist 100
Dolar/TL
32,5259
0,4394%
Dolar/TL
Euro/TL
34,7507
0,5416%
Euro/TL
Euro/Dolar
1,0683
0,0932%
Euro/Dolar
Altın/Gram
2489,45
1,07%
Altın/Gram
Piyasaları
İncele
USD/TRY
Döviz Çevirici
TRY
USD
EUR
Hesapla

Pandemi sürecinin gözdesi: Karavan nasıl kiralanır? Karavan yapmak kaç liraya mal olur?

19 Temmuz 2020 | 14:51
Son Güncellenme: 27 Ekim 2022 | 16:05
Pandemi sürecinin gözdesi: Karavan nasıl kiralanır? Karavan yapmak kaç liraya mal olur?

Koronavirüs pandemisi tatil tercihlerinde de değişikliğe yol açıyor. Pandemi sürecinin gözdeleri arasında karavan da var. Arama motoru google'da da karavan aramalarının arttığı görülüyor. İzole, insanlardan uzak bir tatil yapmak isteyenler nedeniyle karavana yönelik ilgi arttı. İstanbul Life karavanla ilgili mini bir rehber hazırladı. Karavan nasıl kiralanır, karavan kiralarken nelere dikkat edilmeli? Karavan kiraları ne kadar sorusuna yanıt aranan rehberde kendi karavanını yapmak isteyenler ya da karavanda yaşamayı düşünenler için de öneriler var. İşte yanıtlar:KARAVAN NASIL KİRALANIR? KARAVAN KİRALARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?


Turmobil Pazarlama Direktörü Can Topçu, karavan kiralamayı düşünenler için şu önerilerde bulunuyor:
  • Öncelikle hangi bölgeye seyahat edeceiniz ve hangi alanlarda konaklama yapacaınız çok önemli.

  • Örnein çekme karavan ile gidebileceiniz yerlerle motokaravanla gidebileceiniz yerler arasında farklılıklar var. Bu açıdan yeni nesil karavanlar ve bu sene en çok talep gören aracımız 4×4 L200 Crawler gidebilecei yerler, kullanım kolaylıkları açısından inanılmaz avantajlı.

  • kinci önemli bir noktaysa kapasite ve karavanların özellikleri açısından iyi analiz edilmesi. Kullanım koulları, kapasite, teknik özellikler hepsi bir arada deerlendirilmeli.


KARAVAN KİRALARI NE KADAR?  • Caretta: 325 TL

  • IZZ428:  500 TL

  • L200: 625 TL


KARAVAN NASIL YAPILIR? NE KADARA MAL OLUR?Rehberde Gökalp Saplı karavanda yaşanır mı sorusuna yanıt veriyor. Altay Özcan karavanda yaşamanın artı ve eksilerini anlatıyor. 


Kendi karavanını yapan beden eğitimliği öğrencisi Süleyman Yücetaş ise karavan nasıl yapılır? Kaç liraya mal olur sorusunu yanıtlıyor. 5 ayda bir minibüsü karavana çeviren Yücetaş, işin püf noktalarını anlatıyor. Yücetaş, "İlk olarak 1971 model Volkswagen ile Ege ve Akdeniz turuna çıktım. Çeşitli koylarda ve kamp alanlarında konaklayarak yaklaşık 20 gün gezdim. Bu turla birlikte bir karavanına sahip olmaya karar verdim. Aracımı satıp ufak bir minibüsle karavan restorasyonuna başladım. Eski bir araç olduğu için bakımları, yeni boyası, iç dizaynı yaklaşık 5 ay sürdü" diyor. Yücetaş karavan yapma maliyetlerini de anlatıyor.


KARAVAN REHBERİ HABERİNİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

0
Günün En Çok Okunanları
EKONOMİST YENİ SAYI
Ekonomist Dergisini takip etmek için abone olun.
ABONE OL