Beş yılda 150 milyon dolar ihracat hedefi

Beş yılda 150 milyon dolar ihracat hedefi

Yalıtım sektörünün önde gelen markalarından İzocam, Dilovası’nda bulunan ve en son 6,5 yıl önce yenilenen Taşyünü Tesisi’ndeki fırınına 3 milyon Euro’luk yenileme yatırımı yaptı.

“Doğa III” fırınının yenilenme süreci altı haftada tamamlandı. Bugüne kadar 393 bin ton üretim yapan Doğa II fırını gibi, Doğa III fırını da üretkenliğiyle Türkiye’nin düşük karbonlu kalkınmasına ’ katkı sağlayacak.

İzocam Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doruk Özcan, yeni fırın yatırımıyla daha iyi kalitede ürünleri daha güvenli şekilde üreteceklerini söylüyor.

İzocam, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birlikleri (ISIB) tarafından verilen Başarılı İhracatçılar Ödülleri kapsamında, 2018 yılında ihracatta gösterdiği performansla, “En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma” ödülünü aldı.

Geçtiğimiz yıllarda da aynı kategoride birincilik ödülünün sahibi olan İzocam, 2018’de 23,6 milyon dolarlık ihracat yapmıştı.

Son beş yılda ihracattan elde ettikleri satış gelirinin 160 milyon doları bulduğuna işaret eden Özcan, “Önümüzdeki beş yılda toplamda 150 milyon doların üzerinde ihracat yapmayı hedefliyoruz” diye konuşuyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap