Perform, Maçkolik’in tamamını aldı

Perform, Maçkolik’in tamamını aldı

Dijital spor içeriği ve pazarlama alanında faaliyet gösteren İngiliz merkezli Perform, 2012 yılında, Mackolik.com ve Sahadan.com’un da aralarında bulunduğu 10 spor sitesini bünyesinde barındıran Maçkolik İnternet Hizmetleri’nin yüzde 51’lik hissesini 40,8 milyon TL’ye satın almıştı.

Bu satın almayla Türkiye pazarına giriş yapan şirket, geçen ay geriye kalan yüzde 41’lik hisseyi de alarak şirketin tamamına sahip oldu. Satın alma tutarıyla ilgili resmi bilgi verilmiyor ancak piyasadan aldığımız bilgiye göre 100 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor.

Bundan sonraki planlarını sorduğumuz Perform Türkiye ve Doğu Avrupa Yönetici Direktörü Emre Uğurlu, artık satın alma olmayacağını, bölgesel büyümeye odaklanacaklarını ifade ediyor. Buna göre, Doğu Avrupa’yı Türkiye’den yöneten ekip, Ortadoğu pazarını da buna ekleyecek.

Uğurlu, “Bugüne kadar yapılan tüm satın almalar bireysel kullanıcılara dönük iş yapan internet sitelerinde oldu. Maçkolik ise ilk defa Türkiye’de içerik üreten bir şirket olarak satın alındı. Bunun da sektör açısından önemli olduğunu düşünüyorum” diyor.

Emre Uğurlu, satın almanın ardından Türkiye ekibinin Perform’a global bir ürün geliştirdiğini de söylüyor. Uğurlu, “Goal Live adında anlık skor paylaşımı yapan altyapının tüm dünyada kullanımı için Türkiye’de platform geliştirdik. Şimdi birçok ülkede bu ürünümüz kullanılıyor. Böylece Türkiye’den dışarıya teknoloji ihraç etmiş olduk” diye konuşuyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap