Saat & Saat’in internet satışı mağazaları ikiye katladı

Saat & Saat’in internet satışı mağazaları ikiye katladı

Dijital dönüşümünü gerçekleştiren geleneksel perakende markalarına bir örnek de Saat & Saat oldu. Şirket, özellikle son bir yıl içinde e-ticaret sitesine çok ciddi yatırım yaptı.

Şirketin tamamen kendi bünyesinde gerçekleştirdiği dönüşüm ise siteyi Saat & Saat’in 106 mağazası içinde en fazla satış yapan mağaza konumuna getirdi.

Şirketin internet sitesi halihazırda en çok satış yapan mağazanın iki katından fazla satış yapıyor. Site şu anda aylık 1 milyon TL civarında ciro yapıyor.

Saat & Saat, internet sitesinin önümüzdeki yıl 20 milyon TL ciro yapmasını hedefliyor. Beş yıl içinde ise bu rakamın 100 milyon TL’ye çıkmasını planlıyor.

Bunun için en önemli proje de omnichannel denilen çoklu kanal altyapısının hayata geçirilmesi olacak.

Saat & Saat E-Ticaret Müdürü Özlem Angı Can, “Yeni düzenlemeler sayesinde yüzde 10 organik büyüme gerçekleştirdik. Kayıtlı 120 bin üyeye ulaştık ve bu rakamı 300 bine çıkaracağız.

İnternet sitesi üzerinden ayda 2 bin adet saat sattık, kasım ayı aylık cirosu ise 800 bin TL” diyor. Can, büyükşehirlerin yanı sıra doğu illerinden gelen siparişlerin de artmaya başladığını kaydediyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap