Sanayiciden sempozyum çağrısı

Sanayiciden sempozyum çağrısı

Büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması yönetmeliği güncellendi. Buna göre şirketlerin güvenlik raporlarını ve büyük kaza önleme politika belgelerini hazırlamaları gerekiyor.

Ayrıca sanayicilerden büyük kaza senaryoları ve acil eylem planlarını hazırlamaları bekleniyor. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ayhan Zeytinoğlu, ağır ve tehlikeli sektörlerin yoğun faaliyet gösterdiği Kocaeli’de sanayicilerin proses emniyetiyle ilgili tedbirleri alma konusunda liderlik ettiğini söylüyor.

Zeytinoğlu, yönetmelikle yapılması beklenen değişikleri sektörün tüm aktörleriyle birlikte tartışacakları bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade ediyor.

Bu doğrultuda Proses Emniyeti Sempozyumu’nu hayata geçireceklerini de belirtiyor. Zeytinoğlu, “Kimya, otomotiv, metal, plastik gibi ağır ve tehlikeli sektörlerin önemli bir kısmı Kocaeli’de yer alıyor.

Hem çevre hem de iş sağlığı ve güvenliği konuları bizim için diğer illere göre çok daha öncelikli. Bu nedenle sosyal sorumluluk bilinciyle Proses Emniyeti Sempozyumu yapmayı planlıyoruz” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap