TGSD’nin yeni genel sekreteri Ülkem Genç Yaman oldu

TGSD’nin yeni genel sekreteri Ülkem Genç Yaman oldu

Türk hazır giyim sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) şu aralar gündeminde iki önemli konu var. Geçtiğimiz aylarda Burçin Özer’in görevinden ayrılmasının ardından TGSD yeni genel sekreter arayışına girmişti.

Bu arayış son buldu. TGSD Başkanı Şeref Fayat, kurumun yeni genel sekreterinin, 2007-2008 yıllarında TGSD’de dış ilişkiler sorumlusu olarak görev yapan Ülkem Genç Yaman olduğunu söyledi.

500 üyeli TGSD’de 19 Eylül’de görevine başlayacak olan Ülkem Genç Yaman, geçmişte SEDEFED genel sekreterliği, TİMAKADEMİ2023 koordinatörlüğü görevini de üstlenen bir sektör profesyoneli.

Yaman’dan önce TGSD Genel Sekreterliği görevini üstlenen Burçin Özer de kurumda uluslararası ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmıştı. Yaman, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu.

TGSD’nin bir diğer gündemi de sanayiye model olacak ve sanayi üretimini artırma hedefiyle geliştirdikleri ‘Nitelikli Üretici Sertifika Programı’ konusunda somut adımlar atılmaya başlanması. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin benimseyip sahip çıktığı programın yasalaştırılması için çalışmalara başlanırken program için yol haritası da belirleniyor.

Şeref Fayat, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nün başkanlığında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı gibi ilgili bakanlıklardan bürokratlar ve TGSD temsilcilerinin de aralarında yer aldığı 15 kişilik heyetin, yakın zamanda yeni bir toplantı yapacağını söylüyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap