Yönetici asistanları dernekleşiyor

Yönetici asistanları dernekleşiyor

2079Yönetici asistanları, şirketlerin yönetim katında, liderlerin arkasındaki görünmez kahramanlardır. Finanstan insan kaynaklarına kadar her alanda bilgi sahibi olma nitelikleriyle şirketlerin imdat kolu gibi çalışan yönetici asistanları, mesleki açıdan gelişen dünya ile entegre olup, şirketlerin organizasyon yapısında artık hak ettikleri değere ulaşmayı hedefliyorlar.

Bunun yolu ise yönetici asistanlarının birbirine bağlanıp bu konuda birlikte çaba harcamasından geçiyor.

HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar’ı asiste eden HP Enterprise Ortadoğu, Akdeniz & Afrika Kurumsal Grup Üst Düzey Yönetici Asistanı Menekşe Ahbab ile Baymak Genel Müdürü Ender Çolak’ın asistanı Filiz Yurttaşer, bu yolda harekete geçtiler. 30’dan fazla ülkede bin 500’ün üzerinde bireysel üyesi bulunan Avrupa Yönetici Asistanları Birliği’nin üyeleri olan Ahbab ve Yurttaşer, EUMA Türkiye’yi kurmak için başvuru yaptı.

Ocak ayında İstanbul’da 800’ün üzerinde yönetici asistanının katılımıyla ‘Birbirimize Bağlanıyoruz’ adlı bir buluşma organize ettiklerini anlatan Menekşe Ahbab, “O buluşmada gördük ki, yönetici asistanlarının hepsi bir meslek ağının gerekliliğini savunuyor” diye konuşuyor. Bu organizasyonun ardından dernek kuruluşu için 20 kişilik bir ekiple çalışmalar yürüttüklerini ve başvurularını yaptıklarını söyleyen Filiz Yurttaşer ise derneğin manifestosunun da hazır olduğunu anlatıyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap