Yurtdışı açılımını Londra’dan yapacak

Yurtdışı açılımını Londra’dan yapacak

2012 yılında bir grup akademisyen tarafından Gazi Üniversitesi Teknopark’ta kurulan Bilişim Garajı, 16 yaş altına yönelik ‘bilişimle üretim’ eğitimleri veren bir online eğitim AR-GE şirketi.

Türkiye’de kodlama ve Endüstri 4.0 konusunda dönüşümü gerçekleştirmek için yola çıkmış şirketlerden biri olan Bilişim Garajı, AR-GE faaliyetlerinden elde ettiği know-how’ı ürünleştirerek öğrencilerin ve öğretmenlerin hizmetine sunuyor.

Bugün itibariyle yaklaşık 400 okul, çözüm ortağı olarak Bilişim Garajı ile çalışıyor. Önümüzdeki eğitim- öğretim yılında ise şirketin eğitim programına eklediği okul sayısının 500’ü aşması bekleniyor.

Kurulduğu günden bu yana kurumsal satışlarıyla yoluna devam eden şirket, 2019 yılı itibariyle bireysel olarak da satışlarına başlayarak daha çok çocuğa ve gence ulaşmayı hedefliyor.

Bilişim Garajı Kurucusu Prof. Dr. Selçuk Özdemir, bireysel satışla ilgili çalışmalarının ve yatırımlarının devam ettiğini ve yaz ayları itibariyle buna yönelik hizmet vermeye başlayacaklarını belirtiyor.

Özdemir, “Burada güçlü bir partnerimiz var. Bu yıl 30 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” diyor. Geçtiğimiz ocak ayında Londra’daki BETT Fuarı’nda stant açarak tüm dünyaya eğitim modellerini tanıttıklarından da bahsediyor.

Selçuk Özdemir, Cambridge Üniversitesi ve Net Dragon gibi kurumlarla ortak işbirliği konusunda görüşmelerinin devam ettiğini ifade ediyor.

Şirket önümüzdeki aylarda Londra’da ofis açarak İngiltere’deki okullarda pilot çalışmaları başlatmayı planlıyor. Sonrasında Ortadoğu, Avrupa ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler’de de çocuklarla buluşmayı hedefliyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap