İnternette yeni ortaklık

İnternette yeni ortaklık

Alibaba.com ile E-Glober, Türk KOBİ’lerinin uluslararası pazarlara açılarak büyümelerine destek olacak yeni işbirliklerini açıkladılar. Yeni işbirliği ile E-Glober, Alibaba.com’un Gold Supplier üyeliğinin Türkiye‘deki satışlarını ve yerel müşteri hizmetleri yönetimini gerçekleştirecek, Alibaba.com ile işbirliği içinde müşteri ilişkilerini yürütecek. E-Glober Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, bu işbirliğinin global oyuncular yaratılmasına destek olacağını belirtiyor.

internette-yeni-ortaklik-2Daikin Türkiye Akademi’ye ödül
Daikin tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Servis Semineri, Avrupa’dan 19 ülkenin Satış Sonrası Hizmet departman yöneticilerini Belçika’da buluşturdu. Yeni hedeflerin belirlendiği seminerin ardından, alanlarının en iyileri ödüllendirildi. Yapılan değerlendirme sonucunda Daikin Türkiye Akademi, ‘Servis Destek’ kategorisinde ödüle sahibi oldu.

internette-yeni-ortaklik-3

Atasay’dan çadır günleri
Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan ‘Geleneksel Atasay Altın Çadır Günleri’nin altıncısı, 3-6 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin 81 ilinden ve Almanya, Azerbaycan, İran, Yunanistan ve İsviçre başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinden sayıları 50 bine ulaşması beklenen ziyaretçiler, 15 bin çeşit altın ve pırlanta ürünü çok uygun fiyatlarla satın alma imkânı yakalayacak.

internette-yeni-ortaklik-4Damat’tan kış fırsatı
Damat’ta avantajlı günler başladı. Erkek giyimin öncü şirketi, yeni sezon ürünlerinde cazip indirim kampanyası ile müşterilerine kış fırsatı sunuyor.

internette-yeni-ortaklik-5Vodafone ve Huawei’den 4.5G işşbirliği
Vodafone, gelecek Nisan’da kullanıma sunulacak 4.5G’ye yönelik hazırlık kapsamında Huawei ile işbirliği yaptı. Bu kapsamda, Vodafone 4.5G uyumlu Huawei P8 Lite akıllı telefonu Vodafone Çok Satanlar Masası’nda herkes için erişilebilir fiyatlarla satışa sunuyor.

internette-yeni-ortaklik-7

Canon, 4K teknolojilerini tanıttı
Baskı ve görüntüleme teknolojileri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden Canon, 4K video kamera, referans monitörü ve 4K lens modellerini foto-video sektörünün profesyonellerine tanıttı. VSG Prodüksiyon’da düzenlenen etkinlikte 4K modeller hakkında bilgi verilirken katılımcılar tüm yeni ürünleri de stüdyo deneme çekimleriyle test etme imkanı buldu.

Rönesans Eğitim Vakfı’ndan 2 bin öğrenciye burs
Kurulduğu 2009 yılından bu yana 4 bin 500’ü aşkın öğrenciye karşılıksız burs veren Rönesans Eğitim Vakfı (REV), burs başvurularını bu yıl online olarak internet üzerinden kabul etti. Yaklaşık iki ay süren başvuru ve değerlendirme sürecinin ardından vakıf 2 bin öğrenciye burs vereceğini açıkladı

internette-yeni-ortaklik-10Kutluer,SEV için sahneye çıkıyor
Dünyaca ünlü flüt sanatçımız Şefika Kutluer, ‘Virtuosi di Praga’ (Prag Virtüözleri) Orkestrası eşliğinde, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı okulların burs fonu yararına, 21 Aralık akşamı, İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi’nde konser verecek. Konserin biletleri Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden satın alınabilecek. SEV, eğitim dünyasındaki dört okulun yanı sıra bir hastanesi ile hizmet veriyor.

internette-yeni-ortaklik-6

KYOCERA Bilgitaş’a ortak oldu
Doküman çözümleri şirketlerinden KYOCERA, Türkiye distribütörü Bilgitaş Büro Makinaları A.Ş’nin çoğunluk hisselerini satın alarak ortak oldu. Türkiye’de önümüzdeki yıl kurulacak lojistik üssü ile Orta Asya, Kafkaslar ve çevre ülkelere donanım, teknik, know-how ve servis desteği verilecek. KYOCERA Bilgitaş Genel Müdürü Murat Ada hedeflerinin, Türkiye’nin KYOCERA için bölgesel bir ihracat üssü haline getirilmesi olduğunu söyledi.

internette-yeni-ortaklik-9

Doğa Okulları Grişimcilik Zirvesi’nde
Ankara Congresium’da gerçekleştirilen ‘Uluslararası Girişimcilik Zirvesi’, ülke ekonomisinde yeni bir dönemin kapılarını açacak dinamik ve yeni işbirlikleri için farklı sektörlerden en önemli isimleri bir araya getirdi. Organizasyonda Doğa Okulları eğitim sektörünün sözcüsü olarak yerini aldı. Doğa Okulları CEO’su Bünyamin Çelikten, zirvede girişimci yetiştirmenin detaylarını anlattı.

internette-yeni-ortaklik-8Milli Eğitim engelleri aştı
MEB, asansörü olmayan özel öğretim kurumlarında taşıma sistemi uygulamasını zorunlu hale getirdi. Ancak sadece CE belgesinin yeterli olması tartışma yarattı. Önemli üreticilerden Japon Sunwa şirketinin Türkiye Distribütörü Sadettin Ardal ,“CE belgesi bu tip cihazlar için yeterli standartları ifade etmiyor. Çünkü CE bir kalite test belgesi değil. Bu konuda yeni bir uygulama getirilmeli” diyor.

internette-yeni-ortaklik-11İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap