MEMSA hisse senedi

MEMSA hisse senedi

Okuyucumuz Mehmet Tari’nin MEMSA hisse senedi hakkında sorduğu soruya verdiğimiz yanıt şöyle…

 

SORU: Hisse yorumlarınızı Ekonomist dergisinden takip ediyorum. MEMSA hisse senedi hakkında bilgi verebilir misiz? Hissenin tahtası kapandı mı hissede hiç hareketlilik yok! Teşekkürler.

Mehmet Tari

CEVAP: “Mensa Sınai hissesinin işlem sırası 2016 yıl sonu finansal raporlarını yayımlamadığından 12 Haziran 2017’de geçici olarak işleme kapatıldı. Borsa İstanbul Yönetim Kurulu’nun 19 Haziran 2017 tarihli kararıyla ise tüm finansal raporlarını tebliğ kapsamında yayımlayıncaya kadar Pay Piyasası Yönergesi’nin 30’uncu maddesinin beşinci fıkrası kapsamında işlem sırasının kapalı kalmaya devam etmesine karar verildi.

Ancak Mensa Sınai, karar tarihinden itibaren geçen ve aynı maddede belirtilen altı aylık süre içinde finansal raporlarını yayımlamadı. Şirket, 2016 yılı kotta kalma ücretini de son ödeme tarihinden itibaren bir yıl içinde ödemedi.

Bu nedenle Kotasyon Yönergesi’nin kottan çıkarma şartlarını düzenleyen 23’üncü maddesinin birinci fıkrasının “Ortaklığın Borsaya ödemekle yükümlü olduğu ücretlerin tamamını son ödeme tarihinden itibaren 1 yıl içinde ödememesi” şeklindeki (e) bendi kapsamında; şirket payları 28 Aralık 2017 itibarıyla borsa kotundan çıkarıldı. Bu nedenle hissede hareket görülmüyor.

Kotasyon Yönergesi’nin 28’inci maddesi kapsamında, şirketin bir yıl içinde tüm finansal raporlarını tebliğ çerçevesinde yayımlaması ve borsaya olan tüm kotasyon ücret borçlarını ödemesi halinde, şirket paylarının tekrar borsa kotuna alınması hususu ise değerlendirilecek.”İlgili Haberler
3 Yorum
 1. ali Ocak 26, at 23:43

  memsanın tahtasının kapanmasının sebeplerini çok güzel anlattınız . spk kurum ve kişilere keyfi yapmadıkları bilgilendirmelerden dolayı çeşitli cezalar kesti.güzel .peki borsaya yatırım amaçlı güvenerek aldığı şirket hissesinin yönetici ve çalışanlarının hatalarından yatırımcının kayıplarını nasıl karşılıyacak.

  Reply
 2. ferhat Aralık 06, at 13:42

  memsa hisselerini ne yapacağız...06.12.2018 tarihi oldu bir gelişme yok....hukuki olarak ne yapabiliriz?

  Reply
 3. mustafa Ocak 03, at 10:29

  Ve bugün başladı gibi görünüyor başka bir haber de tüm internette yok.

  Reply
Yorum yap