Estetik hastanelerine 150 milyon $ yatıracak

Estetik hastanelerine 150 milyon $ yatıracak

İnşaat, enerji, güvenlik gibi alanlarda faaliyet gösteren Astra Group, sağlık sektörüne de adım attı. Medikal estetik ve plastik cerrahi alanında ‘Esteticium’ markasıyla zincir haline gelmeyi hedefleyen grup, Bahçeşehir’de ilk hastanesini açtı. Haziran ayında Etiler, 2018’de ise Ateşehir hastaneleri açılacak.

ÖZLEM BAY YILMAZ
obay@ekonomist.com.tr

Grup, üç yılda 150 milyon dolar yatırımla 15 estetik hastanesi açmayı hedefliyor. Özel sağlık sektörüne yeni bir grup daha katıldı. İnşaat, enerji, güvenlik, turizm, bilişim gibi alanlarda faaliyet gösteren ve Fenerbahçe Futbol Takı-mı’na sponsorluğuyla gündeme gelen Astra Group, sağlık sektörüne adım attı.

Medikal estetik ve plastik cerrahi alanında ‘Esteticium’ markasıyla zincir haline gelmeyi hedefleyen grup, ilk hastanesini geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir’de açtı. İkinci hastanenin haziran ayında Etiler’de, üçüncü hastanenin ise 2018 yılında Ataşehir’de açılması planlanıyor.

HEDEF 15 HASTANE
Astra Sağlık Grubu Genel Müdürü Ömer Özgür Atay, gelecek yıl Ataşe-hir’de Avrupa’nın en büyük estetik hastanesini devreye almayı hedeflediklerini söylüyor. Atay, “İstanbul dışında Ankara, Antalya, İzmir ve Bur-sa’da da şubeler açacağız. Önümüzdeki üç yılda 15 hastane açmayı ve 150 milyon dolarlık sağlık yatırımı yapmayı planlıyoruz” diyor.

Ömer Özgür Atay, Türkiye’de medikal estetik ve plastik cerrahi alanında büyük bir potansiyel olduğu için yatırıma soyunduklarını ifade ediyor. Atay, sağlık sektörünün bu alanının aynı zamanda daha kârlı olmasının da yatırım kararlarında etkili olduğunu dile getiriyor.

İstanbul’da Bahçeşehir ve Etiler lokasyonlarının bu alandaki yatırımlar için en uygun bölgeler olduğunu da belirten Atay şunları anlatıyor: “İki semt de gelir seviyesi açısından bu tür yatırımlara uygun. Bahçeşehir hastanemiz için 10 milyon dolarlık yatırım yaptık.

Etiler’de ise İstek Vakfı’nın bir yeri vardı, orayı aldık ve inşaatına başladık. Etiler daha büyük ve yatırım tutarı da biraz daha fazla olacak. Etiler hastanemiz ile birlikte şu anda 100 olan çalışan sayımız 250’ye çıkacak. 2018’de ise Anadolu Yakası’na geçmeyi ve Ataşehir’de 15 bin metrekarelik büyük bir hastane açmayı planlıyoruz. Hastalarımızın yüzde 50’sinin yabancı olacağını tahmin ediyoruz.”

YURTDIŞINA DA AÇILACAK
Grubun sağlık yatırımlarını yurtdışına taşıma planları da var. Yurtdışın-da 22 ülkede ofisleri bulunan Astra Sağlık’ın yatırım yapmayı hedeflediği ilk ülke ise İtalya.

Yakında Roma’da bir klinik açacaklarını ifade eden Ömer Özgür Atay, “Bu merkezde estetik operasyon yapılmayacak. Dolgu, botox, cilt bakımı, bölgesel zayıflama gibi işlemler yapılacak. İlerleyen günlerde Bakü ve Dubai’de de benzer yatırımlar yapmayı planlıyoruz” diyor.

Grubun Academic Hospital ile bir işbirliği de söz konusu. Astra Sağlık, yedi aydır Academic Hospital’ın medical estetik ve plastik cerrahi biriminin işletmesini yürütüyor. Ömer Özgür Atay, buradaki pilot uygulamanın başarılı ilerlediğini belirtiyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap