Güral, Sapanca’da bir otel daha açacak

Güral, Sapanca’da bir otel daha açacak

Seramik ve porselen üretimiyle öne çıkan NG Kütahya Seramik, farklı iş alanlarında da büyüyor. Bu alanlardan biri de turizm. iki oteli bulunan ve İstanbul’da inşaatı süren otel projesi için Marriott’la anlaşan grup, dördüncü otelini de Sapanca’da açma planı yapıyor.

FATOŞ BOZKUŞ
fbozkus@ekonomist.com.tr

450 odaya sahip olacak bu otel için proje çalışmaları devam ediyor. Yeni otelin inşaatına 2017’de başlanması bekleniyor. Kütahya’nın önde gelen sanayicilerinden Güral Ailesi, bir dönem yaşadıkları fikir ayrılıkları nedeniyle 2013 yılında işleri ayırdı.

Kardeşlerden Nafi Güral ve çocuklarının kurduğu NG Kütahya Seramik, bugün seramik ve porselen dışında ambalajdan turizme, makineden AVM ve inşaata kadar yedi farklı sektörde hizmet veriyor.

Eylül ayında seramik sektöründe yeni bir yatırım için temelleri atan şirketin Kütahya’da Temmuz 2017’de açmaya hazırlandığı bu tesis dışında da hayata geçirmeye hazırlandığı projeleri var. Bunlardan biri de turizm sektöründe bulunuyor.

Afyon ve Sapanca’da iki oteli bulunan, İstanbul Güneşli’de inşaatı süren oteli için Marriott Grubu ile anlaşan şirket, dördüncü otel yatırımını da Sapanca’da yapmaya hazırlanıyor.

450 ODALI OLACAK
NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “Sapanca’daki otelimize yakın bir arazimiz var. Burada var olan 291 odalı otelimizle aynı konseptte bir otel açma niyetimiz bulunuyor. Henüz projeleri çiziliyor” diye konuşuyor.

Erkan Güral, projeyle ilgili detay vermekten kaçınıyor. Ancak Güral’dan öğrendiğimize göre, yeni otel 450 odalı olacak. Daha büyük organizasyonları ağırlayabilmek için yeni otelde geniş toplantı salonları yapılması planlanıyor.

Ayrıca yeni otelin Spa’sı da mevcut otelden daha büyük olacak. 100 milyon TL yatırımla gerçekleşecek otelin yapımına 2017’de başlanması bekleniyor.

İLK AVM GELİYOR
NG Kütahya Seramik’in son girdiği iş alanı ise alışveriş merkezi. Şirketin Sapanca’dan Antalya’ya uzanan güzergahta yol üstünde yer alan arazilerde alışveriş merkezlerini hayata geçireceğini ve ilk adımın Sapanca’da atılacağını daha önce yazmıştık.

İlk AVM’nin 2017’nin ilk çeyreğinde açılacağı bilgisini veren Erkan Güral, bu AVM’nin isminin ise Nafi Güral’ın yedi torunun baş harfleriyle oluşturulan Busedan olacağını anlatıyor.

Büyütülen ve geliştirilen yeni iş kollarından birinin de NG Makine olduğunu dile getiren Erkan Güral, anahtar teslim fabrika yapan bu şirketin ürettiği makineleri 9 şu anda yurtiçinde sattıklarım, ancak hedeflerinin ihracata da başlamak olduğunu belirtiyor.

20084İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap