Kârlılığı koruyup satışları artıracağız - Ekonomist

Kârlılığı koruyup satışları artıracağız

Kârlılığı koruyup satışları artıracağız

İndeks Bilgisayar olarak 2018’de konsolide net satış gelirimiz 3 milyar 903 milyon TL, brüt kârımız 186,3 milyon TL, konsolide net kârımız 121,6 milyon TL oldu. 2019 yılı konsolide hedefimizi yüzde 15 büyümeyle 4 milyar 480 milyon TL olarak belirledik.

Teknoloji ürünleri alanında faaliyet gösteren üçü halka açık, altı şirketi bünyesinde bulunduran Index Grup olarak ise 2018’de net satışlarımız yüzde 13 küçülerek 4 milyar 708 milyon TL oldu. Plan ve yatırımlarımızı pazarın gelişimi ve beklentilerine uygun olarak şekillendirmeyi sürdüreceğiz

İş ortaklarımız ile son kullanıcılara kaliteli hizmet ve yenilikçi çözümler sunarak kârlılığımızı koruyup satışlarımızı artırmayı hedefliyoruz. Index Grup olarak 2019’daki satış hedefimiz 5 milyar 433 milyon TL.

Telekomdan tüketici elektroniğine ve katma değerli ürünlere kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesine ve iş çeşitliliğine sahibiz. Bu sayede, bir ürün segmentinde beklediğimizin altında sonuçlar alırken başka bir ürün segmentinde yakaladığımız kazanımlar işimizi dengelememize katkı sunabiliyor.

Atilla Kayalıoğlu/Index Grup Şirketleri İcra Kurulu Başkan Yard.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap