Belediye Sitesi’nde ipi kim göğüsleyecek?

Belediye Sitesi’nde ipi kim göğüsleyecek?

İstanbul’un gözde semtlerinde yer alan siteler için müteahhitler dönüşüm avına çıkmış durumda. Etiler’de Akmerkez’in hemen karşısında konumlanan Belediye Sitesi de bunlardan biri.

Belediye Sitesi’ni dönüştürmeye talip olan Astaş ile Yiğit Group ve Sinanlı Yapı Ortaklığı’nın site malikleriyle görüşmelere başladığını Ekonomist’in bu yılki 10’uncu sayısında duyurmuştuk.

Aştaş Gayrimenkul’ün dönüşüm için maliklerle imza attığı sitede Yiğit Group ve Sinanlı Yapı ortaklığının ise üç blokta maliklerle anlaştığını yazmıştık.

Aldığımız son duyumlara göre, Sinanlı Yapı ile birlikte site içinde irtibat ofisi kuran Yiğit Group, ipi göğüslemek üzere atağa geçmiş durumda.

Konuyla ilgili konuştuğumuz Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, dokuz parselde 450 daireden oluşan sitede maliklerle anlaşmak üzere çalışmalarının sürdüğünü söylüyor.

2 parselde çoğunlukla anlaştıklarını kaydeden Yiğit, imza aşamasında oldukları 7-8 malikle daha anlaşmaları halinde 3 parselde toplam 12 bin metrekarelik alana ulaşıp inşaata başlayacaklarını ifade ediyor.

Geçen yıl Basın Express Yolu’nda geliştirdiği Fortis projesi ile Diyarbakır’dan sonra ulusal lige çıkan Yiğit Group, burada ses getirecek bir rezidans projesi yapmayı hedefliyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap