Doğa’nın akibeti her an netleşebilir

Doğa’nın akibeti her an netleşebilir

Geçen yıl Mektebim Okulları’nın yüzde 30’unu satın alarak eğitim sektörüne adım atan Haydar Sancak’ın gündeminde yine bir eğitim kurumu var. Sancak’ın Medical Park’taki ortağı Muharrem Usta ve Ziylan Group’u temsilen Mehmet Büyükekşi’yi alarak talip olduğu Doğa Okulları ile ilgili sona yaklaşılmak üzere. Üç ortak, Turkven’in Doğa Koleji’ndeki yüzde 85’ini satın alma konusunda görüşmeler yapıyor.

Aldığımız bilgilere göre pazarlığın bugün yarın bitecek. İlk pazarlık yüzde 85 üzerinden yapılıyor. Kurucu Fethi Şimşek ile anlaşma sağlanırsa, Doğa’nın tamamı da üç ortağa geçebilir. Aslında Haydar Sancak ve Muharrem Usta’nın da içinde olduğu eğitim projesi bunlarla sınırlı değil.

Sancak ve Usta’nın desteğinde oluşturulan Yirmi Birinci Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından kurulan İstinye Üniversitesi de faaliyetlerini artırarak sürdürüyor. İlk kampüsü Topkapı’da kurulan üniversitenin Maslak İstinye Yokuşu üzerinde yeni ve daha büyük kampüsünün yapılması için de hazırlıklar devam ediyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap