Polat’tan 40 milyon dolarlık yenileme yatırımı

Polat’tan 40 milyon dolarlık yenileme yatırımı

Seramik, turizm, inşaat, arazi geliştirme işlerinde faaliyet gösteren Polat Ailesi’nin sahibi olduğu İbrahim Polat Holding, turizmdeki kötü gidişata rağmen yatırıma devam ediyor.

Renaissance Polat İstanbul Hotel, Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel ve Polat Erzurum Resort Hotel yatırımlarıyla turizm sektöründe yer alan holding, sektöre ilk adım attığı Yeşilköy’deki otelini yenileme kararı aldı.

1995 yılında kurulan ve 220 odası olan Renaissance Polat İstanbul oteli 40 milyon dolara yenileniyor. Normalde yıllık ortalama yüzde 85 doluluk oranıyla çalışan Yeşilköy’deki Polat Renaissance İstanbul otelinde doluluk oranı bu yıl yüzde 40’lara kadar düşerken, şirket bu durumu fırsat olarak görüp yenileme yatırımına başladı.

İbrahim Polat Holding CEO’su Baran Demir, 250 çalışanlı ve 24 katlı otelin yenileme yatırımının yılbaşına kadar tamamlanmasını hedeflediklerini söylüyor. 40 milyon dolar bedelle yeni baştan elden geçirilen otelin performansından memnun olduklarını ve bu otelin İstanbul’un en kârlı otellerinden biri olduğunu anlatan Demir, ekonomide bu sıkıntılı günlerin atlatılmasıyla yine aynı performansı yakalayacaklarını ifade ediyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap