KalDer’in çıtasını daha ileriye taşıyacak

KalDer’in çıtasını daha ileriye taşıyacak

m.kemalBir döneme damga vuran toplam kalite yönetimi, iş dünyasının gündemine Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile geldi. Gümrük Birliği sürecinde geri sayımın başladığı günlerde, 1990’ların başında yaşamımıza giren KalDer, asıl ününü 1992’den itibaren devreye aldığı kalite yarışmaları ile kazandı.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Toplam kalite anlayışının zihinlere yerleşmesinde açık ara en büyük katkıyı yapan KalDer, herkes için farklı duygular çağrıştırabilir. Benim için ise KalDer denilince, Sabancı Holding’in unutulmaz ismi, merhum işadamı Sakıp Sabancı’nın Brisa işçileri tarafından omuzlarda taşındığı Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nün kutlama anı gelir. 1996 yılındaki, günümüzden tam 20 yıl önceki karedeki Sakıp Sabancı’nın coşkusu hala hafızamdaki tazeliğini korur.

KalDer, 26 yıldır ilkelerinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürüyor. En büyük gücünü de bayrak yarışındaki uyumdan alıyor. Yakın zamanda dernekte yine bir bayrak değişimi yaşandı. Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştiren
kuruluşta bayrağı ilk kez bir kadın aldı. Buket Eminoğlu Pilavcı, KalDer’in ilk kadın yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Necati Bülent Hakoğlu ve Mutlu Ocak ise yönetim kurulu başkan yardımcısı oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Buket Eminoğlu Pilavcı, kariyer hayatını 12 yıl mimar olarak sürdürdü. 1996 yılında mimar olarak yer aldığı Kadıköy Şifa Hastanesi’ne katılarak sağlık sektörüne adım attı. Kadıköy Şifa Sağlık Grubu’nun tüm birim ve süreçlerinde bulundu. En son grubun icra kurulu başkanı olarak görev yapıyor.

Buket Eminoğlu Pilavcı, yeni görevi ile ilgili olarak “KalDer, ülkemizin markasına değer katan şirket sayısının ve küresel iş dünyasındaki rekabetçi gücümüzün artması için çok daha etkin rol oynamalıdır. KalDer’in ‘mükemmellik kültürünün yaşam kalitesine dönüşmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak’ misyonunu çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte daha da ileri bir noktaya taşımayı hedefliyorum” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap