Bahreyn’den start up’lara fırsatlar

Bahreyn’den start up’lara fırsatlar

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Türk start up’lara, gelişmeleri için geniş bir pazara ulaşma imkanı sunacak.

BURCU TUVAY 
btuvay@ekonomist.com.tr

Kurul, Türk start up’larına özel ücretsiz hızlı kurulum desteği verecek. Türk start up’lar bu destekle Bahreyn ve Körfez ülkeleri pazarına girebilecek.

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB), Türk start up’larına özel ücretsiz hızlı kurulum desteği verecek. Bu süreçte Türk start up’lara Bahreyn’deki start up ekosistemine hızlı giriş ve sunulan fırsatlardan yararlanma imkânı sunulacak.

Türk start up’lar bu hızlı kurulum süreciyle Bahreyn ve Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi (GCC) pazarına girebilecekler. Oturma izni, vize koşulları ve ticari sicili kapsayan pazara hızlı giriş işlemleri,

Bahreyn merkezli kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanan yardım ve finansal desteklere erişim, Bahreyn’deki iş geliştirme merkezlerinden ve hızlandırıcı kurumlardan nasıl yararlanılacağına dair rehberlik hizmeti start up’lara ücretsiz olarak verilecek.

KALİFİYE İŞGÜCÜ
Bunların yanı sıra Bahreyn merkezli hızlandırıcılar, iş geliştirme merkezleri ve ortak çalışma alanları Türk start up topluluğuna, işlerini büyütmek ve geliştirmek için ihtiyaç duyacağı bağlantıları kurmalarını desteklemek amacıyla kendi program ve network’lerini de açacaklar.

Bahreyn, komşu ülkelere oranla yüzde 30-40 daha düşük maliyetli operasyon ortamı, kalifiye yerel işgücü, tüm GCC pazarına erişimi kolaylaştıran coğrafi bir merkez ve start up’ların büyüme ve gelişmesine elverişli bir ortam ve altyapı sunuyor.

Bahreyn EDB İş Geliştirme ve Start up’lar Müdürü Pakiza Abdulrahman, “Bahreyn, hızlı büyüyen, bölgedeki en büyük pazar olan Suudi Arabistan pazarını da kapsayan, komşu ülkelere kolay erişim imkânı sunan ve güçlü bağlantıları olan bir pro-start up merkezi” diyor.

Abdulrahman, Bahreyn’in teknolojik start up’lara ürün ve hizmetlerini test etmek, geliştirmek ve ölçeklendirmek için mükemmel bir coğrafi konum ve destekleyici bir start up ekosistemi sunduğunu ifade ediyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap