Anadolu 500 ödülleri dağıtıldı

Anadolu 500 ödülleri dağıtıldı

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, TC Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Fanila Özlü‘nün katılımıyla gerçekleştirilen 13’üncü Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni, 17 Şubat’ta The Ritz-Carlton’da düzenlendi.

Görsellere tıklayın.
Törende, ‘En Büyük 5 Şirket’,  ‘ihracatını En Çok Artıran 5 Şirket’, ‘İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket’  ‘Cirosunu En Çok Artıran 5 Şirket’,  ‘Kârını En Çok Artıran 5 Şirket’ ve ‘Anadolu 500’e En Fazla Şirket Gönderen Gruplar’ olmak üzere altı kategoride toplam 29 şirket ödül aldı.

Bakan Faruk Özlü, Anadolu’nun gücüne değindikten sonra, bu çalışmalarda patent başvurusu, AR-GE harcamaları gibi başlıkların da değerlendirme kapsamına alınması noktasında çalışmaların yapılması tavsiyesinde bulundu.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ise 13 yıldır Anadolu 500 araştırmasına destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Geriye dönüp baktığımızda Anadolu şirketlerinin performanslarının hem nitelik hem de niceliksel olarak geliştiğini görüyoruz” dedi.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap