Beyaz çimentoda öncülüğümüz pekişecek

Beyaz çimentoda öncülüğümüz pekişecek
  • Çimsa Americas Cement Manufacturing and Sales Corp. unvanlı şirketimizin kurulum sürecinin tamamlanmasıyla ABD pazarının trendlerine yönelik geliştirdiğimiz ürün ve hizmetleri doğrudan tüketicilere ulaştıracağız. Global beyaz çimento üretimindeki öncülüğümüzü pekiştireceğiz.
  • 45 yılı aşkın tecrübemiz ve inovasyondaki yetkinliğimizle öncü çalışmalar yapıyoruz. 2017’de de sürdürülebilir ve kârlı büyüdük. 2017’de ciromuzu, 2016’ya kıyasla yüzde 27,3 artırarak 1 milyar 490 milyon TL’ye yükselttik. 228 milyon TL net kâr elde ettik.
  • 2017, üç fabrikamızda tamamlanan yatırımlarla şirketimizi geleceğe hazırlandığımız bir yıl oldu. Afyonkarahisar fabrikamızın Halımoru Köyü’ndeki modern üretim tesisine taşınmasını, Eskişehir fabrikamızdaki I. Üretim Hattı’nın gri ve beyaz klinker üretebilecek şekilde modifikasyonunu gerçekleştirdik.
  • Niğde fabrikamızda ön ısıtıcı ve kapasite yatırımımızı tamamladık ve üretim kapasitemizi yüzde 80 artırdık. Bu yatırımlarımızla, beyaz klinker üretim kapasitemizi 1 milyon 565 bin tona yükselterek ihracatçı kimliğimizi güçlendirdik.

Nevra Özhatay/Çimsa Genel Müdürüİlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap