Banvit, geri dönüştürecek

Banvit, geri dönüştürecek

Geri dönüşüm ve enerji son yıllarda şirketlerin en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Hem çevreye daha az zarar vermek hem de verimlilik için pek çok şirket bu konuda yeni yatırımlar yapıyor.

Bu şirketlerden biri de Türkiye’de beyaz et sektörünün önemli oyuncularından biri olan Banvit oldu. Şirket, geri dönüşüm ve enerji ile ilgili birtakım projeler üzerinde çalışıyor.

Kümeslerden çıkan altlığın değerlendirilmesi üzerine bir projeleri olduğunu söyleyen Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, “Altlığı hem gübre olarak hem de bunları yakıp elektrik üretimi olarak değerlendirmek istiyoruz.

Bununla da alakalı kısmetse birkaç yıl içerisinde bir tesisi ayağa kaldırmayı hedefliyoruz” diyor. 2016 yılını 2 milyar TL’lik ciroyla kapatmayı planlayan şirket, 2017’de yüzde 10’luk büyüme hedefliyor. Banvit, 2011 yılında kendi internet sitesini kurarak buradan satış yapmaya başladı.

İnternetin ciro içindeki payı ise şimdilik binde 1 ile sınırlı. Ancak Ömer Görener iyimser. İnternet satışlarının yüzde 10 büyüdüğünü söyleyen Ömer Görener, 2017’de de benzer bir büyüme hedeflediklerini belirtiyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap