Fuji altyapısı ile 100 doktora eğitim

Fuji altyapısı ile 100 doktora eğitim

1053Medikal alandaki olumlu gelişmeler beraberinde önemli iş birliklerinin gerçekleştirilmesini de sağlıyor. Bunlardan birine imza atan Fujifilm Türkiye ile Liv Hospital, bir yıllık süre içinde 80 ülkeden gelecek doktorlara eğitim verecek.

Liv Hospital’ın İstanbul Ulus’ta bulunan hastanesinde bir süre önce kurulan ‘Endoskopi Eğitim Merkezi’nde (GI Training Center) Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Pata ve Prof.

Dr. Filiz Akyüz tarafından ikişer günlük programlar dahilinde eğitimler verilmeye başladı. Liv Hospital doktorlarının deneyim ve tecrübesi ile Fujifilm’in teknolojik altyapı desteğinin bir araya geldiği eğitim merkezinde.

Ortadoğu, Afrika ve Orta Asya bölgelerinden gelecek yaklaşık 100 doktor, endoskopi uygulamaları konusunda eğitim alacak. Bu eğitimlerle bölge ülkelerinin yüzde 90’ında önüne geçilemeyen hayati risklerin en aza indirilmesi hedefleniyor. Liv Hospital’da 7-8 kişilik doktor grupları ile yapılan eğitimlerin üçüncüsü yakında başlayacak.

Fujifilm Türkiye Genel Müdürü Cengiz Metin, Kazakistan, Özbekistan ve Azerbaycan’ın da aralarında olduğu 11 ülkenin yönetiminin Türkiye üzerinden gerçekleştirildiğini belirtiyor. Metin, eğitimlerin Türkiye’nin son dönemde sağlık turizmindeki misyonuna da katkısı olacağını söylüyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap