Yoğun mesai bekliyor

Yoğun mesai bekliyor

m.kemalBP Türkiye, büyük emek ve dikkat isteyen faaliyet alanlarına sahip. Bu yorumu yalnızca son dönemde hızlı gelişmelere sahne olan akaryakıt sahasına bakarak yapmıyorum.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Madeni yağ üretiminden havacılık sahasındaki faaliyetlerine ve boru hatlarındaki kritik görevlerine yönelik de dile getiriyorum.

Yakın gelecekte rekabetin daha da yoğunlaşacağını düşündüğüm Türkiye piyasasında 104 yıldır faaliyet yürüten BP Türkiye’nin geçen hafta ataması açıklanan yeni ülke başkanını yoğun bir mesai bekliyor. BP Türkiye Ülke Başkanı ve BP Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye (AGT) Bölgesi Türkiye’den sorumlu Başkan Yardımcısı Bud Fackrell emekliliğe ayrılarak yerini 35 yıllık sektör deneyimine sahip Mick Stump’a bıraktı.

Bu göreve gelmeden önce BP’nin arama ve üretim iş kolunda global karasal operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı (VP Operations) olarak görev yapan Mick Stump, petrol ve doğal gaz sektöründe 35 yıllık uluslararası deneyime sahip.

BP’ye 1981 yılında katılan Stump, kariyeri boyunca arama ve üretim iş kolunda ABD (Alaska), İngiltere (Kuzey Denizi), Mısır, BAE, Venezuela ve Ekvator gibi değişik ülkelerde birçok üst düzey teknik ve operasyonel yönetim görevleri üstlendi.

Geçmiş görevleri arasında Mısır’da Süveyş Körfezi’nde faaliyet gösteren ve BP’nin yüzde 50 ortak olduğu GUPCO şirketinde genel müdürlük ve yönetim kurulu murahhas azalığı da bulunuyor. Mick Stump, Türkiye’nin BP açısından çok önemli ve stratejik ülkelerden biri olduğunun altını çiziyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap