Tayland’daki hastanelere uzandı

Tayland’daki hastanelere uzandı

Bugün 300 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahip olan Türkiye jeneratör pazarının 2018 yılında 340 milyon dolarlık hacme ulaşması bekleniyor. Birkaç yabancı oyuncunun faaliyet gösterdiği sektörde, iki büyük yerli oyuncu ve çok sayıda küçük firma var.

22 yıllık bir geçmişe sahip olan Teksan Jeneratör, bu pazarda faaliyet gösteren iki yerli oyuncudan biri. 2010 yılından beri büyüme eğiliminde olan şirket, 16yıl önce 60 milyon Euro civarında olan cirosunu geçen yıl 100 milyon Euro’ya çıkarmayı başardı.

Şirket bu yılı da geçen yılki cirosunun biraz üzerinde kapatmayı hedefliyor, ihracatyaptıkları pazarların da arttığını belirten Teksan Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Burak Başeğmezler, bugün 125 ülkeye ürün sattıklarını söylüyor.

Burak Başeğmezler, faaliyetleri konusunda şunları anlatıyor: “Kocaeli’nde 25milyon Euro’luk ikinci tesis yatırımımızı bu yıl devreye alacağız. Bu yatırımımız ihracat odaklı üretim yapacak.

Yurtdışında pek çok projede jeneratörlerimiz kullanılıyor. Bunlar arasında Mısır’da yürütülen çölü yeşillendirme amaçlı projeyi, Türkmenistan havaalanı gibi birçok projeyi sayabiliriz.

Öte yandan son beş yıldır Tayland’daki hastaneler hep bizi tercih ediyor. 10’dan fazla hastane projesi üstlendiğimiz Tayland’ın talebi sürekli artıyor.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap