Yeni Touareg 157 bin Euro

Yeni Touareg 157 bin Euro

Doğuş Otomotiv, üst sınıf SUV pazarında Touareg’in üçüncü neslini haziran ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, dünya ile aynı zamanda tüketiciyle buluşturacağı yeni Touareg’i, 157 bin Euro civarında bir fiyatla satışa sunacak.

TALAT YEŞİLOĞLU
tyesil@ekonomist.com.tr

Alman Volkswagen markasının Türkiye temsilcisi Doğuş Otomotiv, SUV pazarının üst sınıf temsilcisi Touareg’in yeni neslini haziran ayında tüketicisiyle buluşturacak. Doğuş Otomotiv’in Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, yeni Touareg’lerin haziran ayının ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağını söylüyor.

Bottaro, “Yeni Touareg, Türkiye’de haziran ayı sonu itibarıyla ‘showro-om’larda yerini alacak. 286 PS beygir gücünde, 3.0 litrelik 6 silindirli V6 motor, 8 ileri tiptronik şanzıman ve 4MOTION sürekli dört çeker sistemine sahip Yeni Touareg, 157 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla alınabilecek” diyor.

Şirket, yeni nesil araçlarını Avusturya’nın Salzburg kentinde yapılan test sürüşleriyle basın mensuplarına tanıttı. Tanıtım toplantısına Ekonomist Dergisi de davet edildi. Önceki yıl vergi sisteminin değişmesi ve SUV tipindeki araçların vergilerindeki artışla pazar küçülmüştü.

Örneğin yıllık 400’ler civarında satılan Tuoareg’lerin sayısı 100-120 civarına geriledi. Yeni nesil araçla birlikte bu sayının yıllık 200 civarına ulaşması bekleniyor. Gino Bottaro, “Yılda 150-200 adet satış hedefimiz var” diyor.

HEM UZADI HEM DE GENİŞLEDİ!
Önceki nesle göre teknolojik özellikleri geliştirilen Touareg’lerde, yapay zeka dokunuşları da var. Özellikle sürüş özellikleri ve dijital kokpitte… En dikkat çeken özelliklerden biri, büyüyen dijital kokpit. Ayrıca iç konforu artırmak için aracın hem uzunluğu hem de eni büyüdü.

Yeni nesil Touareg’lerin boyu 8,8 cm uzarken, genişliği de 4,4 cm arttı. Büyümeyle birlikte bagaj hacmi de 690 LT’den 810 LT’ye yükseldi. Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, “Araç büyürken iç konfor da arttı” diyor.

Trafik güvenliğini artırmak için gece görüş sistemi, özellikle kamera sistemi yerleştirildi. Örneğin, gece görüş kamerası, farların yarattığı görüş alanı dışındaki canlıları fark edip sürücüyü uyarıyor. Öztaş, “Müşterilerimize iç tasarımda ahşap ve alüminyum olmak üzere iki seçenek sunacağız” diyor.

Halen basın mensuplarının test sürüşleri devam ederken, yeni Touareg’in Türkiye’de bayramdan sonra satışa sunulacağını aktarmıştık. Çağrı Öztaş, internet sitelerinde özellikleri yer alan yeni araçla ilgili ön siparişler alındığını söyledi. Ancak sayının henüz belli olmadığı bilgisini verdi.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap